Jak Długo Marihuana Pozostaje w Krwiobiegu?

Jak długo marihuana pozostaje w twoim krwioobiegu?

Czy kiedykolwiek otrzymałeś polecenie poddania się badaniu stanu zdrowia? Być może spowodowało to, że martwisz się, że oblejesz test? Nawet jeśli aktywne efekty marihuany zanikają po kilku godzinach, jak długo jest ona wykrywalna w krwi? Odpowiedź jest trochę skomplikowana.

Marihuana jest metabolizowana bardzo różnie w zależności od osoby. Częstotliwość, metoda i ilości spożycia to jedne z bardziej oczywistych zmiennych, które mogą wpływać na badania marihuany w krwi, ale wiek, płeć i procent tkanki tłuszczowej również mogą wpływać na wyniki. Ze względu na wiele zmiennych wpływających na wykrywalne THC we krwi, przybliżone szacunki okien czasowych wykrycia są najlepszymi, jakie mogą zapewnić obecne badania.

A co z częstotliwością i dawkowaniem?

Lekkie: Sporadyczne używanie konopi indyjskich, mniej niż jeden do trzech razy w tygodniu, w małych ilościach.

Regularnie: pięć do siedmiu razy w tygodniu przy umiarkowanych dawkach.

Chroniczne: Codzienne używanie konopi indyjskich, często w ciągu dnia lub w dużych ilościach, siedem dni w tygodniu.

THC i jego metabolit, THC-COOH, to substancje poszukiwane w testach narkotykowych. Substancje te są rozpuszczalne w tłuszczach, więc osoby z nadwagą będą miały THC w organizmie dłużej niż osoby, które mają mniej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia rozkładają tłuszcz i mogą uwalniać THC i THC-COOH z powrotem do krwioobiegu, szczególnie w przypadku osób z nadwagą i przewlekle używających konopi indyjskich. Niestety, THC uwalniane z ćwiczeń nie powoduje haju; poziomy są wykrywalne, ale niewielkie, więc każdy haj powysiłkowy prawdopodobnie wynika z naturalnych endokannabinoidów i endorfin.

Ogólnie rzecz biorąc, regularni, czy części użytkownicy i osoby z nadwagą zauważą wyższe poziomy THC i THC-COOH w badaniach krwi niż okazjonalni użytkownicy. W przypadku lekkich użytkowników konopi testy krwi mogą ogólnie wykryć THC i THC-COOH przez okres do 24-72 godzin. W przypadku regularnych i chronicznych użytkowników spodziewaj się wykrywalnego THC już od trzech do siedmiu dni po ostatnim spożyciu. Według LabCorp, operatora jednej z największych na świecie sieci laboratoriów, „testy mogą wskazywać na użycie od trzech dni do ponad 30 dni przed testowaniem. Przewlekli, nałogowi użytkownicy marihuany mogą mieć pozytywny wynik testu nawet dłużej niż 30 dni po ostatnim użyciu”. Ponieważ ćwiczenia mogą ponownie uwolnić te związki, unikaj ćwiczeń do 72 godzin przed badaniem, jeśli masz nadwagę lub chronicznie używasz, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo niepowodzenia badania krwi – nawet jeśli nie spożywałeś konopi indyjskich od kilku tygodni.

Z reguły użytkownicy konopi z wyższą zawartością tkanki tłuszczowej znajdą się w górnej części szacunków wykrywalnych metabolitów.

Badania krwi zyskują na popularności jako sposób testowania THC, zwłaszcza że zazwyczaj nie wykrywają THC tak czuło jak analiza moczu, co oznacza, że mogą zapewnić dokładniejsze oszacowanie użycia w ciągu ostatnich 30 dni. Testy śliny wykrywają dopiero po 72 godzinach i mogą być lepszym wskaźnikiem używania konopi indyjskich niż badania krwi podczas kontroli zatrudnienia lub testów drogowych. Według LabCorp: „Ponieważ testy przesiewowe nie są ostateczne, zwykle przeprowadza się testy potwierdzające w celu zweryfikowania wyników. Pozytywny test potwierdzający oznacza, że dana osoba miała THC lub THC-COOH w swoim ciele, kiedy pobrano próbkę, ale nie potwierdza, kiedy THC było używane lub spożywane”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.