Czy jest ktoś, kto nie powinien używać marihuany?

Ciekawe pytanie! Jak myślicie?

Nie poleca się stosowania marihuany u kobiet w ciąży, młodzieży i młodych dorosłych, ponieważ ich rozwijające się mózgi są bardziej podatne na niepożądane skutki uboczne, które mogą, ale nie muszą wystąpić.

Badanie przeprowadzone na Duke University, w którym wzięło udział 1000 osób, a które obserwowano przez 25 lat, wykazało, że osoby te doświadczyły spadku IQ związanego ze stosowaniem marihuany. Jednak głębsze badania wykazały, że osoby z niższym IQ miały również inne problemy, takie jak niestabilność w rodzinie, depresja, problemy behawioralne. Stwierdzono także, że palenie papierosów jest lepszym wskaźnikiem niższego ilorazu inteligencji niż stosowanie marihuany.

Naukowcy doszli również do wniosku, że posiadanie niskiego IQ może sprawić, iż bardziej prawdopodobnie dana osoba eksperymentować będzie z marihuaną w młodym wieku.

Inne badania wykazały, że ludzie, którzy zaczynają stosować marihuanę przed 15 rokiem życia, narażone są na zwiększone ryzyko choroby psychicznej oraz stanów lękowych w późniejszym życiu, a substancja może być czynnikiem wyzwalającym u osób, które posiadają w rodzinie historię występowania schizofrenii.

Badanie przeprowadzone w 2015 roku przez British Medical Journal wykazało, że kobiety, które stosują marihuanę przed ciążą lub w jej trakcie, są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia anemii lub poronienia.
Natomiast kiedy dochodzi do porodu, dzieci kobiet stosujących marihuanę są mniejsze i statystycznie częściej muszą przebywać na oddziałach związanych z intensywną terapią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.