Dlaczego zapach marihuany nie utrzymuje się na długo?

Palacze i osoby niepalące mogą zgodzić się, że zapach papierosów może być męczący dla każdego. Spalanie wszystkiego, czy to drewna opalowego, papierosa, czy cannabis, niesie ze sobą charakterystyczny zapach.

Woda kolońska ma zdolność przylegania do ubrań nawet mimo wielu prań; tak samo w przypadku palenia ogniska, nasz sweter pachnieć będzie piankami i kiełbaską naprawdę długo! Tak samo dzieje się w przypadku zapachu papierosów, czasem wydaje się jakby przyklejał się on na stałe do naszych ciuchów,

Czym różni się zapach marihuany od tytoniu?

Zapach marihuany, czasem przypominający zapach skunksa, przepuszcza przestrzeń, pozostawiając konsumentowi wrażenie, że pozostanie on z nami na naprawdę długo. A jednak, w cudowny sposób, otwarte okno może galanteryjnie usunąć te zapach.

Zapach to kwestia naprawdę kapryśna. Niewielka zmiana chemiczna może wytworzyć nie tylko nierozpoznany zapach, ale także sprawić, że pozostanie on z nami na naprawdę długo.

Sądząc po pierwszych wrażeniach, laik założyłby, że cannabis wyprzedzi tytoń w kwestii długości utrzymywania się zapachu. Zapach marihuany zwraca na na siebie uwagę, ze względu na swoją niecodzienność. Tytoń niekoniecznie.
Zapach postaje w wyniku odparowania terpenów z rośliny cannabis: terpeny są lotnymi węglowodorami.

Palenie marihuany i tytoniu nie różni się znacznie od związków, które wydzielają podczas spalania. Zasadniczo, cannabis uprawiane metodami ekologicznymi nie zawiera niektórych bardziej przerażających dodatków zawartych w papierosach. Przykładem może być akroleina (lub gaz łzawiący), który znajduje się w papierosach w celu zwiększania dostępności nikotyny.

Formaldehyd i nitrozoaminy to dwa związki, które są obecne w dużych ilościach w dymie papierosowym; nie ma ich natomiast w marihuanie. Czy kiedykolwiek wąchałeś formaldehyd? Posiada on naprawdę duszący zapach. Nitrozoaminy to jedne z najbardziej śmiercionośnych związków znanych ludzkim nosom: zepsute jajka, ryby i gotowany boczek (przypalona część!).

Rozwiązaliśmy zagadkę, dlaczego dym konopny wydaje się pachnieć „lepiej” niż dym papierosowy, ale nie odpowiedzieliśmy jeszcze na główne pytanie tego artykułu: dlaczego zapach marihuany nie utrzymuje się na długo?

Z chemicznego punktu widzenia istnieje duży haczyk, jeśli chodzi o cannabis. Główny dym cannabis, definiowany jako dym wdychany, posiada o 20 razy więcej amoniaku niż dym papierosowy. Tak więc o wiele bardziej prawdopodobne jest, że dym cannabis przylgnie do cząsteczek znajdujących się w powietrzu i ulegnie ulotnieniu, zamiast przyklejenie się do naszej kanapy.

Dym z marihuany jest pełen niespodzianek; pozornie ciężki, znika wraz z pierwszym podmuchem wiatru. Jego ulatnianie się związane jest z jego strukturą chemiczną – duże ilości amoniaku, brak akroleiny, formaldehydu i nitrozoamin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.