Czy Donald Trump popiera legalizację?

Podobnie jak w przypadku odgadnięcia jego postawy na jakikolwiek temat, trudno jest dokładnie powiedzieć, czy Donald Trump popiera legalizację marihuany. Nie tylko dostarcza nam sprzeczne wypowiedzi, ale samo rozszyfrowanie kontekstu jego wypowiedzi jest sporą zagadką.

donald-trump-marihuana-2016

Około roku temu, Trump złagodził swoje stanowisko w sprawie legalizacji marihuany w Nevadzie. „Jeśli chodzi o legalizację marihuany, myślę, że powinna ona być kwestią zależną od stanu,” powiedział Trump w wywiadzie dla The Washington Post.

(Przypominamy, że Nevada była jednym z dziewięciu stanów, które zalegalizowały marihuanę 8.11.2016. Zatwierdzono rekreacyjne stosowanie marihuany wśród osób pełnoletnich – 21+.)

Ale Trump wypowiedział również wiele innych słów przed swoim przemówieniem w Nevadzie. Całkiem niedawno powiedział, że sprzeciwia się legalizacji marihuany i regulacji jej jeżeli chodzi o osoby dorosłe. Stwierdził również, że popiera legalny dostęp do medycznej marihuany, ale także uważa, że każdy stan powinien mieć możliwość ustalenia własnych zasad dotyczących marihuany w odniesieniu do stosowania jej.

Co powiedział Trump?

„Jeśli chodzi o legalizację marihuany, myślę, że powinna ona być kwestia zależną od stanu… Marihuana to naprawdę wielka sprawa. Myślę, że medyczna marihuana powinna być legalna – prawda? Zgadzamy się? Chyba tak. Ja naprawdę wierzę, że powinniśmy to pozostawić w rękach różnych stanów i państw.” Washington Post, 29 października, 2015.

„Powiedziałby [regulowanie marihuany] jest złym pomysłem. Medyczna marihuana to inna sprawa, ale bardzo mocno wierzę, że to jest złe…. [Moderator: „Co z prawem w aspekcie stanów?”] Jeżeli na nią zagłosują, to na nią zagłosują… Ale myślę, medyczna marihuana, 100%” C-SPAN, 23 czerwca 2015.

W 1990 roku Trump powiedział, że jest za legalizacją wszystkich narkotyków, „Tracimy wiele na wojnie z narkotykami. Aby wygrać tę wojnę trzeba zalegalizować narkotyki. Trzeba zabrać zysk z dala od carów narkotykowych.” Miami Herald, 14 kwietnia 1990.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy spodziewać się, że przepisy marihuany ustanowione przez różne stany nie zostaną zmienione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.