Niesamowite Zastosowania Konopi Przemysłowych

Konopie to dość niesamowita roślina, której zastosowania obejmują od jedzenia po schronienie i tysiące rzeczy pomiędzy nimi. Ale zanim zagłębimy się w niesamowite zastosowania konopi przemysłowych, przyjrzyjmy się historii uprawy konopi w Ameryce.

Historia konopi w Ameryce

Przed wprowadzeniem prohibicji cannabis, konopie były preferowaną uprawą do produkcji takich rzeczy jak papier i tekstylia (oryginalna amerykańska flaga była nawet wykonana z konopi) ze względu na ich odporność i wszechstronność zastosowania.

Uprawa konopi była tak ważna dla wczesnych Amerykanów, że na początku 1600 roku nie wolno było jej uprawiać w miejscach takich jak Virginia, Connecticut i Massachusetts. W XVIII wieku oferowano dotacje rolnikom, którzy zgodzili się uprawiać konopie na swojej ziemi.

Następnie, w 1892 roku, bawełna pojawiła się z wielkim rozmachem na amerykańskiej ziemi i nagle konopie zaczęły z nią konkurować.

Produkcja bawełny wyprzedziła produkcję konopi w dużej mierze dzięki wprowadzeniu odziarniania bawełny, które mogło szybko oddzielić bawełnę od nasion. Ponieważ zbiory i produkcja konopi nadal były w dużej mierze wykonywane ręcznie, produkcja bawełny stała się bardziej wydajną opcją. Chociaż uprawa konopi była kontynuowana (głównie w Kentucky), bawełna stała się bardziej pożądaną uprawą w większości Ameryki.

Następnie, w latach 30., „Reefer Madness” szturmem podbiło kraj, paraliżując w dużej mierze niczego nie podejrzewający przemysł konopny. Chociaż rolnicy mogli wówczas nadal technicznie uprawiać konopie, płacąc opłatę i zgadzając się nie używać ich jako leku, wprowadzenie włókien syntetycznych w połączeniu z borykającą się z trudnościami gospodarką ostatecznie doprowadziło wielu hodowców konopi do bankructwa.

W ostatnich latach ponownie rośnie zapotrzebowanie na uprawę konopi. Poprawka wprowadzona do federalnej ustawy rolnej w 2014 r. odróżnia konopie siewne od konopi indyjskich (marihuany) ze względu na niską zawartość THC i pozwala na jej uprawę na ograniczonych terenach, w szczególności w badaniach zatwierdzonych przez rząd. Obecnie 22 stany zezwalają na uprawę konopi w Ameryce.

Niesamowite przemysłowe zastosowania konopi

Amerykanie zawsze kochali swoje produkty z konopi. Chociaż istnieje kilka stanów, które obecnie zezwalają na uprawę konopi, większość produktów konopnych spożywanych w Ameryce jest importowana z Chin i Europy. Aby poprawić swoją gospodarkę (i środowisko), trzeba zwiększyć uprawę konopi na amerykańskiej ziemi, aby można było z niej stworzyć niesamowite produkty.

Oto kilka ciekawszych zastosowań konopi:

• Paliwo:

Nie trzeba polegać na paliwach kopalnych, aby zasilać nasze silniki. Biopaliwo z konopi jest zarówno ekonomiczne, jak i przyjazne dla środowiska dzięki krótkiemu czasowi wzrostu, zdolności do uzupełniania gleby i 11% zawartości tlenu (i braku emisji siarki, jak inne rodzaje paliw). Co więcej, paliwo konopne może w rzeczywistości przedłużyć żywotność wielu pojazdów ze względu na jego lepsze właściwości smarne w porównaniu z ropą naftową.

• Pojazdy:

Samochody, rowery, a nawet samoloty zostały wykonane z włókien konopnych, które są zarówno lekkie, jak i solidne strukturalnie. Lekka konstrukcja może poprawić wydajność paliwową, a stabilność materiałów może pomóc w obniżeniu kosztów produkcji bez narażania bezpieczeństwa.

• Tekstylia:

Tekstylia z konopi są trwałe, wszechstronne, biodegradowalne i stosunkowo łatwe w produkcji. Włókna konopne są również bardziej odporne na warunki atmosferyczne i promienie ultrafioletowe niż bawełna i jedwab i można je mieszać z innymi materiałami, tworząc hybrydy odzieży, które są zarówno wygodne, jak i modne.

• Kosmetyki:

Olej z nasion konopi jest popularnym dodatkiem w kosmetyce ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych. Dodając te tłuszcze do produktów kosmetycznych, użytkownicy mogą doświadczyć zwiększonego wzrostu włosów i paznokci (i siły) oraz spowolnienia procesu starzenia się skóry. Mogą również pomóc w zmniejszeniu wyprysków trądzikowych i poprawić stan skóry, taki jak zapalenie skóry i egzema.

• Żywność:

Konopie są niezwykle pożywne dzięki wysokiej zawartości białka i doskonałej równowadze niezbędnych aminokwasów. Liście konopi zawierają duże ilości błonnika, żelaza, potasu i cynku, chociaż najbardziej odżywczą częścią rośliny są nasiona, które można wyciskać w celu odzyskania oleju lub jeść bez zmian, aby uzyskać szybki zastrzyk energii.

• Materiały budowlane:

Produkty z konopi są doskonałymi materiałami budowlanymi, ponieważ są trwałe, lekkie i niedrogie w produkcji. Mało tego, materiały budowlane na bazie konopi są odporne na ogień, wodę i gryzonie; a jego wytrzymałość i elastyczność sprawiają, że jest idealny do przeciwstawiania się uszkodzeniom spowodowanym trzęsieniami ziemi, powodziami lub innymi klęskami żywiołowymi.

• Medycyna:

Chociaż konopie zawierają bardzo mało THC (co czyni je niepsychoaktywnymi), zawierają duże ilości CBD, czyli głównego regenerującego kannabinoidu występującego w konopiach. Dlatego leki z konopi są niezwykle korzystne dla osób poszukujących medycznych korzyści z konopi bez doświadczania haju.

• Panele słoneczne:

Obecnie większość paneli słonecznych jest wytwarzana przy użyciu krzemu, który jest zarówno drogi w produkcji, jak i w dużej mierze podatny na uszkodzenia. Grafen jest również używany do tworzenia paneli słonecznych z większym powodzeniem niż krzem, ale jego produkcja jest niestety dość kosztowna. Z drugiej strony, konopne panele słoneczne są łatwe zarówno w produkcji, jak i produkcji, i uważa się, że są mocniejsze i bardziej ekonomiczne niż panele na bazie krzemu i grafenu.

• Czystsze środowisko:

Konopie doskonale nadają się do fitoremediacji lub detoksykacji powietrza i gleby przez rośliny. Zostało to udowodnione przez jej zastosowanie w mediacji radiacyjnej po katastrofie w Czarnobylu w 1986 roku, w której wchłonęła więcej toksyn niż jakiekolwiek inne testowane rośliny. Dodatkowo, po oczyszczeniu środowiska, zbiory można wykorzystać do stworzenia dowolnej liczby fajnych rzeczy.

Podsumowanie

Przy tak wielu zastosowaniach i takim potencjale nie ma powodu, aby nie wspierać branży konopnej. Jakie produkty podobają ci się najbardziej? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.