Stosowanie marihuany w przypadku wypalenia zawodowego

Czy marihuana może pomóc w przypadku wypalenia zawodowego?

Przepracowanie się do tego stopnia, że ​​fizycznie i psychicznie nie dajesz już rady, zwane także wypaleniem zawodowym, staje się wręcz nazbyt powszechne w naszym społeczeństwie. Badanie przeprowadzone przez Instytut Gallupa wykazało, że Milenialsi znacznie częściej niż starsze pokolenia twierdzą, że doświadczają uczucia wypalenia w swojej pracy. To samo badanie, przeprowadzone na prawie 7500 pełnoetatowych pracownikach w USA, wykazało, że prawie 3 na 10 osób twierdzi, że doświadczyło tego stanu.

Josh Cohen, psychoanalityk mówi: „Czujesz wypalenie zawodowe, w momencie gdy wyczerpałeś wszystkie swoje wewnętrzne zasoby, ale nie możesz uwolnić się od nerwowego przymusu kontynuowania pracy, niezależnie od różnych czynników”.

„Życie staje się czymś naprawdę trudnym do kontynuowania. Jednym z jego najczęstszych i uciążliwych objawów jest przewlekłe niezdecydowanie, tak jakby wszystkie możliwości i wybory, przed którymi stawia nas życie, eliminują się nawzajem, pozostawiając jedynie drażliwy zastój.” Jeśli brzmi to znajomo, możesz doświadczać wypalenia nawet o tym nie wiedząc.

Niestety, nie ma ogólnego lekarstwa na wypalenie zawodowe, ale niektórzy ludzie potrafią sobie z tym radzić.

Naukowcy odkryli, że prosta 10-minutowa drzemka może poprawić czujność i wydajność poznawczą. Nic dziwnego, że większe firmy, takie jak Ben & Jerry, Nike i Zappos, stworzyły w swoich biurach miejsca do drzemki. CBRE, duża firma z branży nieruchomości ze swoąj siedzibą w Toronto, zakazała spożywania lunchu przy stanowisku pracowniczym, mając nadzieję zmusić tym samym pracowników do przerywania pracy.

Badania z University of Southern California sugerują, że przerwy w pracy są niesamowicie ważne w utrzymaniu naszych ram moralnych. Wielu osób szuka możliwości na zrobienie sobie przerwy bez technologii, która ma im pomóc „naładować baterie”; istnieją także osoby, które rezerwują specjalne wakacje, które mają zapewnić „cyfrowy detoks” każdemu, kto czuje się przytłoczony technologią.

Dr Mary E. Gomes, profesor psychologii na Sonoma State University, pisze: „sama obecność telefonu komórkowego, nawet gdy jest ignorowana, zmniejsza możliwość skupienia intelektualnego – prawdopodobnie dlatego, że opieranie się skorzystaniu z niego wymaga wysiłku umysłowego. Im dalej od siebie trzymamy telefon, tym lepszą mamy wydajność.”

Bez względu na technikę koncepcja jest taka sama: potrzebujemy przerw.
Jill Grindle, kierownik działu obsługi klienta w Sundial Growers, spotkała wielu wypalonych millenialsów w swojej poprzedniej karierze. Była zszokowana widokiem tak wielu młodych ludzi zmagających się z chronicznym stresem.

„Naprawdę byłam w szoku, widząc tylu młodych ludzi cierpiących na schorzenia, które kojarzą nam się ze znacznie starszymi dorosłymi – bezsenność, stres, niepokój i depresja. Wszyscy mówią, że młode pokolenie jest leniwe i uprawnione, ale ja widziałam ludzi pod ciągłą presją, od których oczekuje się naprawdę wiele. Oczekuje się, że pokolenie Millenialsów będzie dostępne 24/7/365, na ciągłe zapotrzebowanie ze strony ich przyjaciół, rodzin i pracodawców. Nigdy się nie wyłączają i nie mogą odłożyć telefonu – tak jak robiliśmy to my w ich wieku. Ponadto mają stałą ekspozycję na niebieskie światło płynące ze wszystkich możliwych urządzeń, oraz a wiadomości marketingowe, które podważają ich wygląd, osiągnięcia i wartość jako ludzi… nic dziwnego, że się wypalają”.

„Kiedy walczysz ze stresem, którego nie możesz uciec, dbanie o swoje ciało jest jedyną rzeczą, którą możesz kontrolować. I marihuana doskonale nadaje się do leczenia tych problemów – bólu, stresu i braku snu.”
Nic dziwnego, że niektórzy ludzie szukają teraz marihuany jako sposobu na wyłączenie się i potencjalną walkę z niektórymi efektami wypalenia zawodowego.
Używanie marihuany jako skutecznego narzędzia walki z wypaleniem zawodowym
Jeśli miałbyś spróbować, powinieneś przetestować różne dawki oraz odmiany, aby znaleźć właściwą równowagę oraz coś, co działać będzie na twój unikalny przypadek. W przypadku wielu osób korzystanie z marihuany wiąże się z zakończeniem dnia – nie są oni w stanie nic więcej z siebie wykrzesać po zapaleniu jointa.

Jednak jedno jest pewne: niezależnie od tego, czy ćwiczysz jogę kilka minut dziennie, odpoczywasz wśród natury, wyłączasz telefon lub wybierasz inną drogę, każdy potrzebuje się zrelaksować. Każdy potrzebuje po prostu pooddychać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.