Decyduje się zawetować legalizacje marihuany

Gubernator Vermont decyduje się zawetować legalizacje marihuany.

Gubernator Vermont postanowił zawetować ustawę o cannabis, która legalizuje marihuanę na użytek rekreacyjny.

Wygląda na to, że jeszcze trochę potrwa zanim marihuana zostanie zalegalizowana w Vermont. Republikański gubernator, Phil Scott postanowił zawetować ustawę o legalizacji marihuany, która właśnie przeszła przez stanową legislaturę.
Vermont dopiero co przeszło do historii, będąc pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę poprzez uchwalenie ustawy. Gubernator Scott był niezdecydowany by podpisać ustawodawstwo i ostatecznie podjął decyzję, aby tego nie robić. Według The Hill, Scott powiedział, że nie jest „filozoficznie przeciwny” legalizacji marihuany. Scott powiedział, że będzie pracował z ustawodawcami nad projektem ustawy, która spełniać będzie jego oczekiwania i standardy.

Decyzja ta zdecydowanie rozczarowała zwolenników legalizacji, ale mimo wszystko również dała nadzieję na zmiany w przyszłości.
Matt Simon, rzecznik prasowy projektu dotyczącego polityki cannabis powiedział:

„Jesteśmy zawiedzeni decyzją gubernatora o zawetowaniu tego szeroko popieranego ustawodawstwa, ale jesteśmy również zachęceni do dalszego działania dzięki jego propozycji do pracy nad nowym projektem.”

Przeciwnicy legalizacji są natomiast szczęśliwi. Kevin Sabet, przewodniczący grupy sprzeciwiającej się marihuanie – Smart Approaches to Marijuana, powiedział, że:

„Będziemy ściśle współpracować z naszymi sojusznikami upewniając się, że jakikolwiek akt prawny nie zezwoli na legalizację marihuany w Vermont.”

Jednak my bylibyśmy dobrej myśli, bo po co być złej, hm?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.