Zmiana klasyfikacji marihuany

Cannabis zostało sklasyfikowano przez rząd federalny USA jako Substancja Grupy 1, ponieważ prezydent Richard Nixon w 1971 roku wypowiedział wojnę narkotykom. Szaleństwo, ponieważ Substancja Grupy 1 oznacza, że substancja ma duży potencjał nadużyć i nie posiada akceptowalnego zastosowania medycznego. Obupartyjny wniosek w Kongresie może to jednak zmienić, sprawiając że marihuana znajdzie się w Grupie 3, razem z substancjami takimi jak Vicodin, Kodeina, Suboxone i sterydy anaboliczne.

Marihuana, jak wiadomo, nie powinna znajdować się w Grupie 1. Wystarczy spojrzeć na inne narkotyki, które się tam znajdują – heroina, LSD. Zgodnie z prawem federalnym, zarówno kokaina jak i metaamfetamina są oficjalnie uznawane za bezpieczniejsze niż marihuana. Zarówno metaamfetamina jak i kokaina znajdują się w Grupie 2.

Mimo, że wiadomo, iż marihuana jest bezpieczniejsza niż jakakolwiek z tych substancji, to autorzy wniosku twierdzą, iż re-klasyfikacja substancji jest konieczna, aby stworzyć więcej możliwości dla naukowców.

Nowe ustawodawstwo zaproponowało dwóch przedstawicieli stanu Floryda, Matt Gaetz oraz Darren Soto.

„Popieram reformę cannabis i chcę, aby nasze społeczeństwo miało dostęp do wysokiej jakości produktu, który jest dobrze zbadany.”

House Bill 2020 nie będzie miał wpływu na przedsiębiorstwa rekreacyjne w sektorze marihuany. Ma on na celu wzmocnienie badań medycznych i wzrostu gospodarczego.

Jest to mały krok na przód w celu znalezienia porozumienia. Marihuana nie powinna należeć do tej samej kategorii co heroina czy LSD, i co do tego wszyscy są zgodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.