Czy Naprawdę Można Mrozić Marihuanę?

Mrożenie cannabis może wydawać się dziwnym pomysłem, ale staje się to coraz powszechniejszą praktyką wśród zarówno domowych jak i komercyjnych plantatorów.

• Skąd pomysł na mrożenie cannabis?

Prawdopodobnie nie dziwi cię fakt, że wielu hodowców mrozi marihuanę tuż po zbiorach. A być może sam już tego próbowałeś. Dość powszechną praktyką jest przechowywanie suchych liści marihuany w zamrażarce w celu późniejszego wytworzenia haszu. Ale niektórzy idą o krok dalej i mrożą nawet kwiaty. Hodowcy uprawiający cannabis sezonowo lub nawet dwa razy w roku są wielkimi mistrzami w dziedzinie przechowywania zapasów marihuany.

Jeśli twoim celem jest tylko uprawa marihuany dla samego siebie, a nie zarabianie na cannabis, typowe szklane słoiki mogą nie wystarczyć jeśli chodzi o przechowywanie marihuany w świeżości. Większość hodowców zgodnych jest co do tego, że dobry, staromodny słoik przechowywany w chłodnym i ciemnym miejscu jest w stanie utrzymać wilgotne pąki przez około 18 miesięcy. Jeśli jednak zebrałeś naprawdę duże ilości marihuany i nie chcesz aby cokolwiek się zmarnowało, potrzebujesz metody, która będzie w stanie wydłużyć okres przydatności jeszcze bardziej. Nie musisz wcale inwestować w specjalne konserwanty, ponieważ najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zamrożenie marihuany.

• Mrożenie przedłuża czas trwałości kwiatów

Na początku koniecznym jest, aby przestrzegać standardowej procedury zbioru marihuany, przycinania jak i powolnego suszenia kwiatów. Najlepszym wyborem jest prawdopodobnie szczelny słoik, ale sprawdzi się właściwie każdy pojemnik, który nie jest stworzony z plastiku. Wypełnij wybrany pojemnik pąkami i upewnij się, że jest on szczelnie zamknięty, a następnie umieć go w zamrażarce.

Rok lub dwa lata później, lub gdy tylko będziesz miał ochotę, po prostu wyjmij pojemnik z zamrażarki i pozwól mu się powoli rozmrozić. Ważne, abyś nie dotykał marihuany dopóki nie będzie ona w pełni rozmrożona, ponieważ zamrożone włosie jest bardzo kruche. Nie próbuj także robić niczego głupiego, jak na przykład rozmrażanie kwiatów w kuchence mikrofalowej.

Ogólnie rzecz biorąc, mimo iż może wyglądać inaczej, zamrożona marihuana nadal jest produktem wysokiej jakości i można porównywać ją do pąków przechowywanych w zwykły sposób.

• Podsumowanie

Istnieje wiele źle poinformowanych osób, które uważają mrożenie marihuany za zły pomysł. Zdecydowanie się z tym nie zgadzamy – powszechne badania oraz nasze osobiste doświadczenia sugerują, że jest całkowicie inaczej. Mrożenie cannabis w celu utrzymania świeżości to naprawdę realna opcja, zwłaszcza w przypadku domowych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.