Czy naprawdę można mrozić marihuanę?

Czy naprawdę można mrozić marihuanę?, TanieSianie, Tanie Sianie

Mrożenie cannabis może wydawać się dziwnym pomysłem, ale staje się to coraz powszechniejszą praktyką wśród zarówno domowych jak i komercyjnych plantatorów.

• Skąd pomysł na mrożenie cannabis?

Prawdopodobnie nie dziwi cię fakt, że wielu hodowców mrozi marihuanę tuż po zbiorach. A być może sam już tego próbowałeś. Dość powszechną praktyką jest przechowywanie suchych liści marihuany w zamrażarce w celu późniejszego wytworzenia haszu. Ale niektórzy idą o krok dalej i mrożą nawet kwiaty. Hodowcy uprawiający cannabis sezonowo lub nawet dwa razy w roku są wielkimi mistrzami w dziedzinie przechowywania zapasów marihuany.

Jeśli twoim celem jest tylko uprawa marihuany dla samego siebie, a nie zarabianie na cannabis, typowe szklane słoiki mogą nie wystarczyć jeśli chodzi o przechowywanie marihuany w świeżości. Większość hodowców zgodnych jest co do tego, że dobry, staromodny słoik przechowywany w chłodnym i ciemnym miejscu jest w stanie utrzymać wilgotne pąki przez około 18 miesięcy. Jeśli jednak zebrałeś naprawdę duże ilości marihuany i nie chcesz aby cokolwiek się zmarnowało, potrzebujesz metody, która będzie w stanie wydłużyć okres przydatności jeszcze bardziej. Nie musisz wcale inwestować w specjalne konserwanty, ponieważ najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zamrożenie marihuany.

• Mrożenie przedłuża czas trwałości kwiatów

Na początku koniecznym jest, aby przestrzegać standardowej procedury zbioru marihuany, przycinania jak i powolnego suszenia kwiatów. Najlepszym wyborem jest prawdopodobnie szczelny słoik, ale sprawdzi się właściwie każdy pojemnik, który nie jest stworzony z plastiku. Wypełnij wybrany pojemnik pąkami i upewnij się, że jest on szczelnie zamknięty, a następnie umieć go w zamrażarce.

Rok lub dwa lata później, lub gdy tylko będziesz miał ochotę, po prostu wyjmij pojemnik z zamrażarki i pozwól mu się powoli rozmrozić. Ważne, abyś nie dotykał marihuany dopóki nie będzie ona w pełni rozmrożona, ponieważ zamrożone włosie jest bardzo kruche. Nie próbuj także robić niczego głupiego, jak na przykład rozmrażanie kwiatów w kuchence mikrofalowej.

Ogólnie rzecz biorąc, mimo iż może wyglądać inaczej, zamrożona marihuana nadal jest produktem wysokiej jakości i można porównywać ją do pąków przechowywanych w zwykły sposób.

• Podsumowanie

Istnieje wiele źle poinformowanych osób, które uważają mrożenie marihuany za zły pomysł. Zdecydowanie się z tym nie zgadzamy – powszechne badania oraz nasze osobiste doświadczenia sugerują, że jest całkowicie inaczej. Mrożenie cannabis w celu utrzymania świeżości to naprawdę realna opcja, zwłaszcza w przypadku domowych hodowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.