Kwas mlekowy zwiększa siłę marihuany

Bakteria kwasu mlekowego (LAB) zwiększa siłę marihuany, a także zawarte w niej terpeny i ostateczne plony.

Rosnąca popularność organicznej i wegańskiej marihuany zyskuje fanów, ale czy idąc tym tropem, jesteś w stanie poświęcić wielkość plonów czy ich siłę? Dzisiaj mamy dla ciebie artykuł, w którym opowiemy ci jak bakterie kwasu mlekowego zapewnią ci zdrowszą, wolną od substancji konopię bez śladu kompromisu.

Organiczna uprawa cannabis wyklucza stosowanie wszelkiego rodzaju nawozów chemicznych opartych na soli na rzecz pielęgnowania naturalnych bakterii w glebie. Bakterie te to złożona społeczność korzystnych mikrobów, w tym bakterii, grzybów, glonów, drożdży i innych organizmów.

W tego rodzaju ogrodnictwie karmisz grupę bakterii, a gdy mikroby te trawią pokarm i jako produkt uboczny – odżywiają te rośliny. Ta naturalna technika jest doskonale wyważona i praktycznie eliminuje wszelkiego rodzaju problemy, takie jak przekarmienie, niedobory, blokada składników odżywczych – gdy są wykonywane prawidłowo. Nie musisz nawet martwić się o poziomy pH.

Ale czy to nie oznacza, że marihuana będzie słabsza ze względu na to, że zrezygnujesz z wszelkiego rodzaju wzmacniaczy THC? No niekoniecznie. Bakterie kwasu mlekowego (LAB), mogą działać o wiele lepiej niż jakikolwiek wzmacniacz.

Co to jest bakteria kwasu mlekowego?

Bakterie kwasu mlekowego są bezpiecznym dla żywności mikrobem stosowanym do produkcji jogurtów, pikli i innych produktów fermentowanych. Czasami pracownicy spożywczy stosują te bakterie jako środek dezynfekujący. Po dodaniu do cieczy lub ciała stałego, które zawiera jakiś rodzaj cukru, LAB konsumują i trawią cukier, a następnie wydalają kwas mlekowy jako metabolit lub produkt uboczny.

Te drobnoustroje nie tylko nie szkodzą, ale właściwie są wyjątkowo dobre dla twojej marihuany. Bakterie te znajdują się także w naszym układzie pokarmowym, a wielu lekarzy wręcz zaleca dodanie do swojej diety suplementu zawierającego Lacto B, jeśli ktoś ma problemy żołądkowe. Oprócz tego, pomóc może też regularne jedzenie jogurtów.

W jaki sposób bakteria kwasu mlekowego może wzmocnić cannabis?

W teorii, dodanie bakterii kwasu mlekowego do organicznej uprawy zwiększa zarówno produkcję trychomów jak i terpenów. Teoria ta poparta jest prawdziwymi badaniami naukowymi, które można przeczytać zarówno w Plant Journal jak i NCBI.

W skrócie, gdy bakterie trawią cukru, jako produkt uboczny tworzą krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy zwany heksanonianem. Rośliny cannabis syntezują heksanonian do produkcji terpenów i kannabinoidów. Dodając więcej heksanonianiu, dostarczasz więcej cegiełek dla terpenów, kannabinoidów i teoretycznie, zwiększasz produkcję THC.

W innym badaniu omówiono także, w jaki sposób rolnicy wszelkiego rodzaju mogą wykorzystywać Lacto B, aby zwiększyć wzrost roślin, czyniąc nawozy organiczne bardziej biodostępnymi i zapobiegając chorobom poprzez tłumienie wielu rodzajów złych grzybów i bakterii. Oznacza to zarówno większe jak i zdrowsze rośliny cannabis, które są w stanie produkować większe plony.

W jaki sposób można dodać te bakterie do naszej uprawy?

Jeśli uprawiasz organicznie i stosujesz metodę „no till” twoja gleba prawdopodobnie zawiera już Lacto B. Bakterie kwasy mlekowego są wszędzie, nawet w powietrzu, więc zostają wprowadzone do gleby, gdy liście i inne substancje docierają do powierzchni i zaczynają się rozkładać. LAB, które są już obecne w twojej glebie, żywią się także starą materią organiczną.

Większość Lacto B w glebie znajduje się w odległości około 15 centymetrów od powierzchni, ponieważ do przetrwania potrzebuje niewielkiej ilości tlenu. Mikroorganizmy zaliczane do tej kategorii nazywane są beztlenowcami przenoszonymi przez glebę. Oznacza to, że powinieneś być w stanie wzbogacać glebę dodatkowymi bakteriami kwasu mlekowego jeśli tylko będziesz chciał.

Jeśli chcesz spróbować, możesz dodać serum bakterii kwasu mlekowego (LABS) do wody i spryskać nim glebę lub bezpośrednio rośliny.

Na co zwrócić uwagę?

Próbując dbać o zdrowe bakterie, unikaj stosowania sztucznych nawozów na bazie soli. Zabijają one większość pożytecznych drobnoustrojów, jednocześnie pozwalając tym szkodliwym przetrwać.

W jak największym stopniu unikaj jakiegokolwiek zakłócania naturalnego rytmu gleby. Największa ilość LAB znajduje się tuż pod powierzchnią, a wystawianie ich na działanie promieniowania UV może je zabić. Dlatego też bakterie kwasu mlekowego należy stosować tylko w nocy lub tuż przed wyłączeniem świateł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.