Mity o marihuanie

• Jazda po marihuanie jest tak samo zła jak jazda po alkoholu.

Nieprawda! W rzeczywistości jazda po pijaku jest o wiele gorsza – w USA codziennie ginie 28 osób z tego powodu.
Marihuana, zamiast być powodem wypadków, powinna być uważana za zaletę ze względu na zwiększanie ostrożności jaką zachowuje kierowca.

• Marihuana to narkotyk miękki, który prowadzi do stosowania twardych narkotyków.

Według niektórych ludzi, marihuana to miękki narkotyk, który prowadzi do stosowania twardych narkotyków. To znowu jest nieprawda. Badania pokazują, że tylko jeden użytkownik marihuany na 104 osoby stosuje heroinę. Jak widać, marihuana nie jest bramą do uzależnienia się od bardziej niebezpiecznych substancji, takich jak heroina czy kokaina.

• Marihuana prowadzi do uzależnienia.

To nie jest prawda; w rzeczywistości tylko mniej niż jeden procent ludzi stosuje cannabis codziennie. Istnieje bardzo mała liczba regularnych użytkowników marihuany, a w przypadku odstawienia, nie ma zbyt wiele objawów tej decyzji, w porównaniu do symptomów odstawienia jakie występują przy alkoholu, kokainie czy heroinie.

• Cannabis powoduje demotywację.

Jest to ironiczne stwierdzenie, ponieważ jest całkowicie na odwrót. Być może istnieje jakaś bardzo niewielka grupa jednego lub mniej niż jednego procenta ludzi, która stosuje cannabis, a która nie jest produktywna, ale według naukowców to nie cannabis powoduje braki w motywacji.

• Marihuana jest niebezpieczna ze względu na wysokie stężenie THC.

Według badań nie ma możliwości śmiertelnego przedawkowania marihuany, bez względu na jej moc. Zauważono, że jest ona jeszcze mniej szkodliwa niż palenie tytoniu, szczególnie pod kątem wpływu na płuca.

Odkrycie powyższych mitów, które krążą po naszym świecie może pomóc ci w podjęciu właściwej decyzji dotyczącej marihuany, szczególnie jeśli rozważasz ją jako opcję leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.