Couch lock: jak zapobiegać?

Couch lock: jak zapobiegać i co zrobić kiedy już wystąpi?

Couch lock, czyli tak zwana blokada na kanapie, to tajemniczy efekt uboczny o nieuchwytnym pochodzeniu. Jest to powszechnie używany termin wśród osób palących, ale niekoniecznie jest on lubiany.

• Couch lock – z pewnością nie będziesz miał wątpliwości, kiedy tego doświadczysz.

Może pojawić się niespodziewanie. Może pojawić się po jednym jointcie, albo dopiero po kilku jointach. Może wystąpić także po podnoszącej na duchu sativie. Bez względu jednak co będzie powodem, z pewnością będziesz wiedział, kiedy ten stan się pojawi. Nie mamy zamiaru sprawić, że couch lock zacznie brzmieć złowieszczo – w rzeczywistości couch lock to uczucie podobne do otulenia w ciepłym kocu, który łagodzi i uspokaja każdy mięsień w twoim ciele.

Jesteśmy pewni, że wielu z was spotkało się z terminem „couch lock” już wielokrotnie. Niektórzy użytkownicy porównują to doświadczenie do uczucia, jakby twoje ciało wtapiało się w sofę, wypełniając luki w poduszkach. Inni doświadczają czegoś na rodzaj patrzenia na swoje ciało z góry – chociaż umysł może być aktywny, ciało nie jest w stanie zareagować.

Niezależnie od tego jak to się stanie, użytkownicy cannabis dzielą się na dwa obozy, osoby które tego uczucia nienawidzą i osoby, które je kochają. Couch lock albo jest przez użytkowników pożądany albo nie.

• Czy możliwe jest uniknięcie couch lock?

Aby zrozumieć czy możliwe jest uniknięcie blokady na kanapie, musimy najpierw zrozumieć w jaki sposób występuje to zjawisko.

Gotowi na trochę nauki?

Od razu wybaczcie nam rozczarowanie, ale niestety nie powiemy wam co wywołuje couch lock. Nie ma dokładnych badań na ten temat. Jednak na podstawie (wielu) anegdotycznych powieści możemy zawęzić nieco możliwości. Odmiany cannabis w podziale na części składowe, zbudowane są z setek aktywnych związków. Należą do nich kannabinoidy (THC, CBD itp.), flawonoidy, terpeny i kilka innych, mniejszych cząsteczek.

Na własną rękę niemożliwym wydaje się być przetestowanie każdego z nich i ustalenie czy powoduje blokadę czy nie. Jednak oczywiście, wszystkie te związki mogą wzmacniać swoje działanie synergicznie. Jednak czynnik polegający na tym, że każdy użytkownik posiada indywidualne DNA sprawia, że wskazanie jednego czynnika blokady jest jak szukanie igły w stogu siana.

Niektóre raporty sugerują, że za uspokajające działanie może być odpowiedzialny terpenowy mircen. Niestety, odmiany zawierające niskie poziomy mircenu również mogą wywoływać couch lock, więc nie jest to jednoznaczny werdykt. Jakkolwiek działa specyfika, ogólnie wiadomo już, które odmiany powodują ciężką blokadę, a które nie – i jest to najlepsze broń przeciwko polaryzującemu efektowi ubocznemu.

• Czy couch lock wywołują konkretne odmiany?

Zbyt duże ilości jakiejkolwiek odmiany prawdopodobnie doprowadzą twoje zmysły psychiczne i fizyczne do granic – a to z pewnością może wywołać couch lock. Jednak w oparciu o dostępne dowody, niektóre odmiany mogą wywoływać ten efekt mocniej niż inne.

Zwykle główni sprawcy to oczywiście odmiany indica. Zatem unikaj supermocnych odmian takich jak na przykład Fat Banana, Purple Queen, Royal Cookies, Critical Kush, Sherbet Queen, i Sweet Zkittlez. Couch lock oczywiście nie jest jedynym atrybutem, który posiada każda z tych odmian, ale jest zdecydowanie jednym z najważniejszych.

Jedną z rzeczy o których musisz pamiętać jest popadanie w fałszywe poczucie bezpieczeństwa i zakładanie, że silne sativy nie wywołają tego efekty. Jak już wspomnieliśmy, couch lock nie został ściśle przebadany. Wiadomo, że wiele sativ także go wywołuje, zwłaszcza po ciężkim i długiej sesji.

• Jeśli jest już za późno…

Jeśli jest już za późno, spróbuj naszych tipów na odzyskanie kontroli w swoim ciele.

Jeśli couch lock można podsumować jako uczucie całkowitego odprężenia, to stan ten są w stanie przełamać tylko środki o działaniu przeciwnym.

Jeśli czujesz, że twoje ciało staje się zbyt mocno zrelaksowane, uratować może cię tylko naprawdę bardzo szybkie działanie. Spróbuj picie słodkich napojów lub mocnej kawy. Energia dostarczana przez jedno z powyższych powinna pomóc w przysłowiowym ruszeniu tyłka i złagodzenia uczucia blokady. Jeśli doświadczasz także wzmożonego apetytu, potraktuj to jako okazję do zjedzenia czegoś wysokoenergetycznego – jak na przykład słodki batonik.

Drugą opcją jest także palenie marihuany. Jednak nie mamy na myśli palenia odmiany, która doprowadziła cię do takiego stanu. Zamiast tego postaw na odmianę o wysokiej zawartości CBD. Związek ten ma unikalną zdolność, która pozwala łagodzić niektóre działania innych kannabinoidów.

Wreszcie, gdy wszystko inne zawiedzie – po prostu pozwól się sobie zanurzyć w tym uczuciu. Wiemy, że nie brzmi to jak żadnego rodzaju wskazówka, ale pamiętaj że couch lock nie trwa wiecznie, ani też w żaden sposób nie zagraża życiu. Czasami musisz pozwolić rzeczom toczyć się w ich naturalnym kierunku.

Najlepszą radą jaką możemy ci dać jest zanotowanie kiedy pojawiło się to uczucie, jaką odmianę paliłeś oraz w jakich ilościach. W ten sposób w przyszłości będziesz w stanie zminimalizować lub całkowicie uniknąć to uczucie, szacując kiedy zacznie się pojawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.