Czy Marihuana Powoduje Kaca?

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się pić nadmierne ilości alkoholu, prawdopodobnie możesz odnieść do obaw związanych z kacem po spożywaniu cannabis. Ze względu na to, że debata na temat tego, czy kac po konopiach rzeczywiście jest prawdziwy, jest bardzo kontestowana, istnieją ludzie twierdzący, że następnego dnia po spożywaniu marihuany cierpią na ból głowy i żołądka. Co więcej, duża dawka zmęczenia to kolejny efekt uboczny, który pojawia się następnego dnia po wypaleniu dużej ilości marihuany.
Ponadto, raporty o kacu po konopiach indyjskich obejmują zmniejszoną zdolność do podejmowania decyzji i opóźnioną percepcję – chociaż może to mieć więcej wspólnego z odwodnieniem ciała i oczu. Aby raz na zawsze pomóc rozstrzygnąć tę debatę, zebraliśmy kilka ważnych informacji na temat kaca po marihuanie.

Doświadczanie kaca cannabis

Podczas konsumpcji, marihuany wiąże się z receptorami w naszym ciele, które mogą powstrzymać produkcję śliny w naszych ustach, oczach i innych częściach ciała. Może to powodować odwodnienie i, jak wspomniano powyżej, może to być przyczyną negatywnych objawów następnego dnia po spożyciu dużej ilości marihuany. Zamiast czekać na koniec wieczoru aby napić się wody, pamiętaj, aby napełnić swoją szklankę wiele razy podczas następnej sesji palenia, aby ominąć doświadczenia odwodnienia.

Podczas gdy skutki odwodnienia są dość łatwe do uniknięcia przy odrobinie planowania, zmęczenie jest teraz nieco trudniejsze do zidentyfikowania. Niestety, zmęczenie jest jednym z najczęściej zgłaszanych objawów kaca po cannabis, a wiele osób odczuwa wycieńczenie rano po nocy intensywnej konsumpcji konopi – dotyczy to zwłaszcza osób spożywających artykuły spożywcze. Obecnie niewiele wiadomo o wpływie marihuany na sen lub o tym, dlaczego u niektórych osób zwiększa poziom zmęczenia. Ponieważ większość badań pochodzi z połowy lat 70. i ma mieszane rezultaty, nadal nie wiadomo, w jaki sposób lub czy marihuana wpływa na odpoczynek konsumenta.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wśród społeczności konopnej toczy się debata na temat ważności kaca po marihuanie. W zależności od źródła, niektórzy mogą powiedzieć, że zamglony umysł, ból brzucha, ból głowy i zmęczenie brzmią jak typowe objawy kaca. Inni sprzeciwiają się temu pomysłowi i często sugerują, że objawy te mogą być związane z odwodnieniem i przejadaniem się (dzięki zwiększonemu apetytowi), a nie nadmierną konsumpcją cannabis.

Większość konsumentów wydaje się nie odczuwać efektów podobnych do kaca. Dzieje się tak pomimo wzrostu siły działania konopi na przestrzeni lat. Pomimo tego, że moc THC obecnie często waha się od 12% do ponad 30%, doniesienia o kacu po konopiach nie wydają się wzrastać aż tak bardzo lub wcale.

Jednak może tak nie być w przypadku użytkowników preferujących produkty spożywcze. Palona marihuana działa szybciej i dość szybko przechodzi przez organizm – szybciej niż trwa przeciętny cykl snu. Z drugiej strony, artykuły spożywcze, zwłaszcza spożywane przed snem, mogą nie przejść przez organizm do czasu, gdy się obudzisz. Tak więc to, co może kojarzyć się z kacem, jest właściwie tylko końcem twojego haju z zeszłej nocy. Ogólnie rzecz biorąc, niewiele lub brak dowodów na ten temat pozwala konsumentom polegać na anegdotycznych doświadczeniach.

Niektórzy z pewnością mogą czuć się jak na kacu. Inni natomiast mogą być nadal na haju. Potrzebne są dodatkowe dane naukowe, zanim będziemy mogli stwierdzić, czy kac po marihuanie jest rzeczywiście prawdziwy.

Podobnie jak w przypadku większości tematów związanych z konopiami indyjskimi, badania nad tym pytaniem nadal pozostają w tyle. Jednak postępy w prawie i odbiór społeczny skłoniły do ​​dalszych badań nad cannabis. Nie zagłębiając się bezpośrednio w konopie indyjskie i kaca, badania niektórych aspektów tego tematu mogą wyjaśnić temat naszego artykułu.

Oprócz badań przeprowadzonych głównie w latach 70., kilka badań zostało wykorzystanych do potwierdzenia występowania kaca po spożyciu cannabis. Głównym źródłem, w tym przypadku, jest badanie z 1985 roku przeprowadzone na 13 mężczyznach, którzy obserwowali rano efekty, które były inne niż ostre efekty marihuany. W badaniu zauważono jednak, że „dokładny charakter i zakres tych skutków, a także ich praktyczne implikacje pozostają do ustalenia”.

Analiza przeprowadzona w ciągu ostatniej dekady ujawniła pewne potencjalne nowe wnioski, chociaż wymagane są dalsze wnioski. W jednym badaniu w 2008 roku, u 17 osób intensywnie korzystających z palenia zmierzono zaburzenia snu po zaprzestaniu palenia. Zakresu zaburzeń nie można było zmierzyć, ale obejmowały one zmniejszenie wydajności snu, dłuższy czas zasypiania i krótszy sen REM. Przegląd z 2016 roku zagłębił się we wpływ substancji uzależniających na sen. Oprócz konopi badano alkohol, kokainę i opiaty. W przeglądzie znaleziono „przytłaczające dowody” łączące każdą substancję z wcześniej wspomnianymi skutkami, a także opóźnieniem w wybudzaniu się ze snu.

Tymczasem, badanie z 2017 r. dotyczące marihuany, kannabinoidów i snu wykazało, że THC może zmniejszać trudności w zasypianiu. Jednak… z czasem substancja może pogorszyć jakość snu. Jak zauważono w badaniu: „Badania nad konopiami indyjskimi i snem są w powijakach i przyniosły mieszane wyniki. Dodatkowe kontrolowane i długotrwałe badania mają kluczowe znaczenie dla lepszego zrozumienia badań i implikacji klinicznych”.

Niestety, w tej chwili nie można udzielić ostatecznej odpowiedzi. Obie strony posiadają realne argumenty dotyczące występowania oraz braku kaca po marihuanie. Brak odpowiednich badań pozostawia debatę otwartą. Na chwilę obecną, aby uniknąć potencjalnych negatywnych skutków następnego dnia, konsumenci konopi powinni unikać jedzenia przed spaniem oraz pić zalecaną ilość wody, jakiej potrzebuje ich organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.