Kac po Marihuanie: Mit czy Fakt?

Spór dotyczący tej kwestii toczy się od wielu lat. Większość użytkowników marihuany, zwłaszcza początkujących, jest często zdezorientowanych tematem, a ci, którzy nie są, często nie wiedzą, w co wierzyć. Głównym czynnikiem, który przyczynił się do tego zamieszania dotyczącego kaca po marihuanie, jest niewystarczający poziom dowodów klinicznych.

Mit czy fakt?

Jednym z głównych powodów, dla których wielu użytkowników marihuany odmawia rozważenia koncepcji kaca po jej stosowaniu jest brak doświadczenia z pierwszej ręki. Kac jest generalnie kojarzony z alkoholem. Większość użytkowników marihuany, chcąc zadeklarować, że marihuana jest nieszkodliwa i pozbawiona skutków ubocznych, unika koncepcji kaca po jej stosowaniu. Jednak w tym konkretnym micie jest sporo prawdy. Chociaż należy zauważyć, że kac po stosowaniu marihuany może być prawdziwy, ale nie jest tak zły, jak niektórzy uważają.

Jakie są przyczyny kaca po marihuanie?

Głównym składnikiem konopi, który odpowiada za euforyczny haj, którego doświadczają użytkownicy konopi, jest THC. THC działa poprzez układ endokannabinoidowy, zapewniając intensywny przypływ energii, który może pomóc poprawić nastrój i samopoczucie. Poziom THC w organizmie decyduje o rodzaju oczekiwanej reakcji. Wysoki poziom THC w organizmie może powodować niepożądane reakcje, które mogą prowadzić do kaca po marihuanie.

W przypadku produktów spożywczych z konopi indyjskich potrzeba czasu, aby efekt THC zaczął działać. Dzieje się tak, ponieważ istnieje różnica między tempem metabolizmu produktów spożywczych z konopi indyjskich a metabolizmem innych form konsumpcji, takich jak palenie. Palenie wymaga krótszego czasu, zanim efekty będą odczuwalne w porównaniu z produktami spożywczymi cannabis. Na efekty produktów spożywczych trzeba poczekać od 20 minut do 2 godzin. Wielu użytkowników marihuany z powodu braku pożądanych efektów często wpada w pułapkę przyjmowania nadmiernych ilości produktów spożywczych. Nagromadzenie tych produktów w organizmie może prowadzić do wielu niepożądanych reakcji, które ostatecznie powodują kaca po marihuanie następnego dnia.

Innym możliwym sposobem wywołania kaca cannabis jest mieszanie produktów z marihuaną z alkoholem. Ciało często rozwija tolerancję na podstawie ilości konopi, do których jest przyzwyczajony. Użytkownicy konopi, którzy nie są przyzwyczajeni do wysokiego poziomu THC, są podatni na złe doświadczenia, gdy mieszają produkty spożywcze z alkoholem. Różnica w tempie metabolizmu obu składników otwiera użytkownika na wyższy poziom euforii. Poziom, który może mieć negatywne konsekwencje (jak kac), jeśli organizm nie jest do tego przyzwyczajony.

Jakie są objawy kaca po marihuanie?

Objawy kaca cannabis w dużej mierze zależą od użytkownika. Oto kilka typowych objawów charakteryzujących kaca po marihuanie:
• bóle głowy
• zawroty głowy
• suchość w ustach
• przyspieszone tętno
• zmiany nastroju
• stany lękowe
• letarg
• nudności i wymioty.

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów dzień po intensywnym używaniu konopi, nie panikuj. Pij dużo wody, a jeśli zajdzie taka potrzeba – przyjmij tabletki przeciwbólowe i wszystko będzie dobrze. Jeśli jednak objawy nie ustąpią, należy udać się do lekarza.

Jak radzić sobie z kacem po marihuanie?

Jeśli chodzi o kaca marihuany, istnieje kilka krytycznych kroków, które mogą pomóc w radzeniu sobie z niepożądanymi skutkami następnego dnia. Oto kilka korzystnych kroków, które możesz podjąć, aby poradzić sobie z kacem cannabis.

Spróbuj się zrelaksować: lęk i niepokój to tylko niektóre z typowych objawów kaca po marihuanie. Aby przywrócić organizm do stanu normalności, należy spróbować się zrelaksować. Spokojne otoczenie, pozbawione hałasu i nadmiernej stymulacji, pomoże zapobiec niektórym objawom. Staraj się unikać głośnej muzyki lub włączania telewizora – jedno i drugie zwiększa aktywność mózgu i sprzyja stresowi.

Jedz zdrowo: Jedną z najtrudniejszych rzeczy jest jedzenie, zwłaszcza jeśli kac objawia się nudnościami i wymiotami. To sprawia, że ​​nie da się niczego przełknąć. Jednak podczas kaca zdecydowanie zaleca się spróbowanie jedzenie, zwłaszcza zdrowych produktów, ponieważ jedzenie pomaga przywrócić siłę i równowagę organizmu.

Pij wystarczającą ilość wody: suchość w ustach jest częstym objawem kaca po marihuanie. Dlatego ważne jest, aby pić wystarczającą ilość wody, aby przywrócić poziom nawodnienia organizmu. W niektórych przypadkach kaca występują również wymioty, które również powodują odwodnienie. Aby szybko przywrócić organizm do stanu równowagi, bardzo jest wystarczające spożycie wody. Nie tylko przywraca poziom nawodnienia organizmu, ale także wspomaga przepływ krwi.

Sen: Działa to w parze z relaksacją. Daje organizmowi czas na regenerację po skutkach marihuany. Dlatego jedną z rzeczy, które należy zrobić po kacu, jest relaks.

Jak zapobiegać kacowi po cannabis

Zapobieganie kacowi cannabis jest dość łatwe. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących jakości, które mogą pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego problemu.

Zacznij od niskich dawek: Nowi użytkownicy konopi powinni spróbować zacząć od niskich dawek i powoli zwiększać. Pomoże ci to zrozumieć poziom tolerancji twojego ciała.

Spokojnie z produktami spożywczymi: cierpliwość jest bardzo ważna w przypadku produktów spożywczych z marihuaną. Wskazane jest, aby unikać spożywania dużych ilości produktów spożywczych, aby zapobiec kacowi cannabis.

Wypróbuj produkty o niskiej zawartości THC: Istnieją różne rodzaje produktów cannabis o różnych poziomach stężenia THC. Produkty spożywcze o wysokim stężeniu THC są bardziej skłonne do wytwarzania kaca marihuany, więc aby uniknąć kaca po marihuanie, zaleca się produkty z konopi o niższym poziomie THC.

Podsumowanie

Jest dość oczywiste, że kac po marihuanie to nie mit, to fakt. Jednak faktem jest również to, że można go łatwo uniknąć, a także poradzić sobie z nim, gdy już się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.