Korzyści z Uprawy Marihuany w Domu

Jeśli znajdujesz się w kraju, w którym uprawa własnej marihuany jest legalna, prawdopodobnie to rozważałeś. Jeden z raportów wykazał, że gdyby uprawa marihuany była legalna, 15 procent amerykańskich gospodarstw domowych spróbowałoby uprawiać ją w domu. Jednak uprawa marihuany w domu ma swoje wyzwania. Konopie indyjskie mają bardzo silny zapach, który może wywołać niezadowolenie sąsiadów, a rośliny marihuany mogą przyciągać szkodniki, takie jak roztocza i komary. Ale podobnie jak uprawianie własnego ogródka z ziół, pomidorów i zielonych liści, uprawa konopi może być bardzo relaksującym i satysfakcjonującym hobby.

Co więcej, jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany, który potrzebuje regularnego dostępu do rośliny, samodzielna uprawa może przynieść kilka wymiernych korzyści. Oto kilka powodów, dla których warto uprawiać własną marihuanę w domu.

Domowa marihuana jest bardziej przystępna cenowo

Po zakupie początkowych artykułów, pieniądze, które wydałbyś w aptece, mogą teraz wrócić do Twojej kieszeni. Kupując marihuanę w aptece, płacisz za określoną ilość produktu. Ogólnie rzecz biorąc, uncja marihuany może kosztować od 100 do 400 USD, w zależności od odmiany i stanu USA, w jakim się znajdujesz.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę dodatkowe pieniądze na wzrost rachunków za prąd i wodę, a po około dziesięciu tygodniach kwitnienia, twoje wysiłki obniżą koszt marihuany za uncję do około 60 USD. To oczywiście tylko szacunek.
Rzeczywiste koszty będą się różnić w zależności od rodzaju odmiany, którą chcesz uprawiać oraz ile marihuany będziesz potrzebować, ale to, że na pewno oszczędzisz jest oczywiste. A ponieważ firmy ubezpieczeniowe nie są zobowiązane do pokrywania kosztów medycznej marihuany, własna uprawa może być inteligentnym, długoterminowym rozwiązaniem na oszczędzanie.

Koniec z brakiem dostępu do marihuany

Dla wielu pacjentów medycznej marihuany brak marihuany po prostu nie wchodzi w grę. Dlatego ważne jest, aby mieć opcje, jeśli twoja ulubiona przychodnia akurat nie posiada konkretnego produktu, który potrzebujesz. Co więcej, uprawiając konopie w domu, pacjenci (i konsumenci rekreacyjni również) mogą w mniejszym stopniu polegać na przychodniach i przejąć kontrolę nad własną podażą lekarstwa. Dla pacjentów może to nawet oznaczać lepszą kontrolę ich zdrowia, ponieważ kontrolę jakości można monitorować bezpośrednio. Jeśli chodzi o plon, jakiego można oczekiwać od domowej uprawy, w grę wchodzi wiele zmiennych, ale jesteśmy pewni, że z odpowiednim przygotowaniem jesteś sobie w stanie z tym poradzić.

W większości miejsc, w których marihuana jest legalna, istnieje ustalona liczba roślin, której uprawy nie można przekroczyć. Niektóre stany, takie jak Kolorado, zezwalają na hodowlę rekreacyjnie lub medycznie sześciu roślin, oraz dodatkową opcją powiększenia uprawy dla pacjentów medycznych, którzy potrzebują więcej niż 6 roślin.

Czynnik wygody

Dla wielu pacjentów medycznej marihuany, którzy są bardzo chorzy, myśl o udaniu się do przychodni, która może być oddalona o wiele mil, może wydawać się wyczerpującym przedsięwzięciem. Dwukrotnie większy wysiłek dla osób nie posiadających samochodu. Natomiast, kiedy hodujesz własną marihuanę, ten problem całkowicie przestaje istnieć.

Podsumowanie

Koniec końców, korzyści z uprawy własnej marihuany w domu są niezaprzeczalne. Od obniżonych kosztów i stałych dostaw aż po czystsze produkty o wyższej jakości, uprawa w domu to coś, co każdy pacjent medycznej marihuany powinien poważnie rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.