Cannabis w walce z rakiem piersi

mozg-ptsd-leczenie-ptsd-znane-terapie-terapia-alternatywna-marihuana-medyczna

Rak piersi jest złożoną formą raka. W 2012 roku zdiagnozowano 1.7 miliona przypadków zachorowań na raka piersi. Jest to drugi najczęściej występujący nowotwór, więc podnoszenie świadomości na temat raka piersi jest ważnym elementem wspierania edukacji publicznej i zachęcania do badań.

Objawy raka są powszechne i mogą być bardzo trudne do opanowania. Około 50-95% wszystkich chorych na raka odczuwa specyficzny ból w pewnym momencie swojej choroby. Dla wielu chorych, ból ten pozostaje niekontrolowany, doświadczają oni ciężkich nudności, wymiotów i zmęczenia związanego z leczeniem chemioterapią. Ponadto, doświadczenie takie jak rak, wiążę się nie tylko z bólem, ale także ze skutkami ubocznymi leczenia, które często mogą prowadzić do uczucia niepokoju i zaburzeń snu.

Z uwagi na ciężkość i złożoność objawów u pacjentów cierpiących na raka, konieczne jest próbowanie wszelkiego rodzaju terapii. Terapia za pomocą medycznej marihuany oferuje szeroką gamę efektów terapeutycznych dla wielu objawów, w tym ból, nudności, wymioty, lepszy sen, pozbycie się uczucia niepokoju. Oprócz podnoszenia świadomości na temat raka piersi, ważne jest również, aby podnosić świadomość na temat potencjalnych korzyści terapeutycznych marihuany w walce pacjenta z rakiem piersi.

Wstępne badania wskazują, że marihuana skutecznie może leczyć raka. Badanie analizujące przeciwnowotworową rolę kannabidiolu (CBD), niepsychoaktywnego składnika marihuany, wskazuje, że CBD ma wielki potencjał do hamowania wzrostu guza o szczególnie agresywnej postaci.
Badania pokazują również, że delta-9-tetrahydrokannabinol ma potencjał do wywoływania śmierci komórek lub apoptozy, jak również hamuje wzrost guza bez toksycznych efektów na zdrowe komórki.

W tej niezwykle ważnej dziedzinie potrzebujemy dodatkowych badań. Jednak wiemy, że marihuana ma działanie terapeutyczne, może zapobiegać skutkom związanym z nowotworami, takimi jak ból, nudności, wymioty i brak łaknienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.