Co Warto Wiedzieć o Terpenach?

Większość użytkowników marihuany jest zaznajomiona z tradycyjnymi terminami, takimi jak indica i sativa. Warto wiedzieć, na przykład, jaki procent szczepów indica i sativa obecnych w danej hybrydzie może mieć na efekty osiągane poprzez konsumpcję.

Ponieważ edukacja dotycząca konopi staje się coraz bardziej powszechna wraz z legalizacją, coraz więcej użytkowników konopi zapoznaje się z terminami takimi jak kannabinoidy, trichomy i dekarboksylacja, by wymienić tylko kilka.

Terpen to termin, któremu poświęca się więcej – zasłużenie – uwagi niż kiedykolwiek wcześniej. Ale czym są terpeny cannabis? Jest to pytanie, które zadaje sobie coraz więcej użytkowników konopi iz pewnością jest to pytanie warte czasu każdego entuzjasty konopi. Dzieje się tak dlatego, że terpeny w konopiach indyjskich mogą odgrywać ważną rolę w tym, jak marihuana jest spożywana lub wykorzystywana do celów terapeutycznych. W rzeczywistości zrozumienie terpenów może zmienić sposób, w jaki doświadczasz marihuany i pomóc Ci wybrać odpowiednią odmianę.

Czym więc są terpeny?

Ogólnie rzecz biorąc, terpeny są naturalnie występującym związkiem chemicznym występującym głównie w roślinach, ale także w niektórych składnikach zwierzęcych, takich jak żółtka, łuski i pióra. Te aromatyczne związki występują w najwyższych stężeniach w aromatycznej materii roślinnej, zwłaszcza w ziołach, przyprawach i owocach cytrusowych.

W naturze aromatyczne terpeny są odpowiedzialne za wytwarzanie charakterystycznych zapachów i smaków w różnych roślinach, kwiatach i owocach. Służą również ewolucyjnej korzyści roślinie, ponieważ terpeny mogą działać w celu odstraszania szkodników, ochrony przed trudnymi warunkami pogodowymi lub zachęcania do zapylania przez owady. Oprócz naturalnie występującej materii roślinnej, możesz również napotkać terpeny, jeśli lubisz używać olejków eterycznych. Wiele olejków eterycznych wykorzystuje terpeny jako podstawowy związek, które współpracują z innymi węglowodorami, tworząc zmieniające nastrój aromaty wspólne dla olejków eterycznych.

Oprócz ziół, terpeny są podstawowym, naturalnie występującym związkiem występującym w konopiach indyjskich. W rzeczywistości do tej pory w konopiach zidentyfikowano około 150 terpenów. Ze względu na swoje właściwości aromatyczne terpeny są tym, co tworzy ten charakterystyczny aromat „trawy”, a także sprawia, że niektóre odmiany pachną lub smakują inaczej niż inne. W rzeczywistości, bez względu na to, jak lubisz spożywać marihuanę — czy wolisz palić, waporyzować, spożywać produkty spożywcze czy koncentraty — terpeny będą odgrywać ważną rolę w smaku i zapachu, a nawet w odczuwaniu.

Terpeny zawarte w konopiach indyjskich nie tylko wpływają na smak, zapach i ogólne wrażenia podczas używania konopi indyjskich — mogą również pozytywnie wpływać na zdrowie. Naukowcy wciąż dokonują odkryć dotyczących sposobu, w jaki terpeny wpływają na układy organizmu i problemy zdrowotne. Obecnie obejmuje to testowanie różnych profili terpenowych, aby dowiedzieć się więcej o ich potencjalnych korzyściach leczniczych, w tym o łagodzeniu stresu, depresji, przewlekłego bólu, astmy, a nawet raka.

Gdzie można znaleźć terpeny w konopiach indyjskich?

Najwięcej terpenów występuje w olejkach wytwarzanych przez kwiaty i inne składniki roślinne. Wiele terpenów jest wydzielanych w lepkich, żywicznych gruczołach kwiatu. Jeśli chodzi o konopie indyjskie, terpeny najczęściej znajdują się w trichomach żeńskiej rośliny konopi, tych lepkich, półprzezroczystych, matowych gruczołach, które pokrywają powierzchnię kwiatu.

Lokalizacja dużych stężeń terpenów wskazuje, dlaczego terpeny odgrywają tak ważną rolę we wzroście i przetrwaniu rośliny konopi. Terpeny pomagają zwiększyć atrakcyjność aromatyczną rośliny dla zapylaczy, jednocześnie odstraszając drapieżniki, które mogą wyrządzić szkody.

Prawdopodobnie słyszałeś, jak entuzjaści konopi zachwycają się odmianami marihuany z dużymi trichomami. Odmiany te są bardzo poszukiwane, ponieważ ich obfitość włosków wskazuje na zdrową obecność krytycznych związków chemicznych, które wpływają na ich działanie. Podczas gdy THC i inne kannabinoidy, a także terpeny można znaleźć we włoskach, ważne jest, aby zrozumieć, że terpeny i kannabinoidy to nie to samo. Są to różne rodzaje cząsteczek i mają zupełnie inną budowę chemiczną.

Kannabinoidy

Kannabinoidy to duże cząsteczki wytwarzane głównie przez konopie indyjskie, chociaż inne rośliny, a nawet organizm ludzki mogą wytwarzać własne kannabinoidy, które wchodzą w interakcje z układem endokannabinoidowym (ECS) organizmu. ECS jest odpowiedzialny za regulację wielu krytycznych systemów i funkcji w organizmie człowieka. Kannabinoidy działają poprzez wiązanie lub interakcję z receptorami ECS w całym ciele i wpływają na to, jak organizm odczuwa ból, niepokój, sen, apetyt i nie tylko.

Większość użytkowników konopi jest świadoma istnienia najbardziej znanych kannabinoidów z rośliny konopi, THC i CBD. THC jest kannabinoidem najbardziej odpowiedzialnym za wywoływanie efektów psychoaktywnych, takich jak euforyczny haj, który jest często związany z używaniem konopi indyjskich. CBD to kannabinoid, który nie powoduje haju, ale może mieć inne korzyści, takie jak uśmierzanie bólu, działanie przeciwzapalne i inne.

W sumie naukowcy zidentyfikowali ponad 100 różnych kannabinoidów w konopiach indyjskich.

Terpeny

W porównaniu z kannabinoidami, terpeny to małe cząsteczki, które są wytwarzane w tysiącach różnych gatunków roślin. Do odparowania wymagają niewielkiego ciepła i mogą być łatwo wychwytywane przez nasz zmysł węchu. W przeciwieństwie do kannabinoidów, terpeny są przede wszystkim kojarzone ze sposobem, w jaki konopie indyjskie smakują i pachną, chociaż istnieją przesłanki, że terpeny mogą odgrywać rolę w sposobie, w jaki marihuana wpływa na użytkowników.

Mechanizm działania terpenów może się różnić w zależności od tego, jak dany produkt z konopi indyjskich jest używany, czy to miejscowo, doustnie, czy poprzez inhalację. Terpeny, które są doświadczane miejscowo, doustnie lub poprzez inhalację, wydają się bezpośrednio wpływać na receptory GABA w mózgu, które następnie są w stanie hamować aktywność neuronów odpowiedzialnych za ból, niepokój i stres. Wdychane terpeny mogą również wpływać na receptory znajdujące się w strukturach węchowych.

Ponieważ terpeny nie wiążą się z receptorami CB1 w mózgu jak THC, nie mają takich samych zdolności psychoaktywnych. Mogą jednak wpływać na interakcję kannabinoidów z układem endokannabinoidowym i zmieniać równowagę neuroprzekaźników wpływających na nastrój.

Efekt otoczenia

„Efekt otoczenia” to termin używany przez społeczność konopną do opisania sposobu, w jaki wszystkie różne związki zawarte w konopiach indyjskich działają synergistycznie, tworząc pozytywne efekty dla użytkownika. Efekt otoczenia obejmuje wiele różnych kannabinoidów w konopiach indyjskich, a także terpeny i inny związek roślinny znany jako flawonoidy. Krótko mówiąc, możesz myśleć o efekcie otoczenia jako o sposobie, w jaki wiele tajemniczych składników marihuany magicznie łączy się, aby stworzyć idealne doznania związane z marihuaną.

Chociaż możliwe jest wyizolowanie tych związków, miałyby one zupełnie inny efekt niż produkt z konopi indyjskich o pełnym spektrum działania. W rzeczywistości to niesamowite, jak wiele dzieje się w roślinie konopi na poziomie molekularnym. Liczne kannabinoidy istnieją obok różnych terpenów, wraz z wieloma innymi związkami.

W przeszłości większość ludzi kojarzyła terpeny ze smakiem konopi. Dopiero w ostatnich latach więcej informacji ujawniło ważną rolę, jaką te inne związki odgrywają w efekcie otoczenia.

W rzeczywistości istnieje wiele różnych korzyści terapeutycznych, które można przypisać w szczególności terpenom, w tym właściwości:

• Odprężające,
• Przeciwnowotworowe,
• Zarządzanie bólem,
• Zmniejszony stan zapalny.

Jeśli chodzi o terpeny specyficzne dla konopi indyjskich, wykazano, że zarówno terpeny, jak i kannabinoidy zwiększają aktywność korową, zwiększają przepływ krwi i zabijają patogeny układu oddechowego.

Mogą również uczestniczyć w terapeutycznych interakcjach cielesnych w celu leczenia wielu różnych dolegliwości medycznych, takich jak:

• Infekcje grzybicze i bakteryjne,
• Depresja,
• Lęk,
• Ból,
• Zapalenie,
• Rak,
• Padaczka.

Ekscytujące jest dla entuzjastów konopi, hodowców i naukowców odkrywanie różnych sposobów działania efektu otoczenia. Im więcej się dowiemy, tym lepiej będziemy w stanie zrozumieć i kontrolować efekty zapewniane przez każdą unikalną odmianę konopi. Oczywiste jest, że terpeny odgrywają znacznie większą rolę w tym, jak doświadczamy marihuany, poza jej smakiem i aromatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.