Marihuana Wśród Milenialsów

3 fakty o tym, jak milenialsi używają marihuany.

Wielu millenialsów zastępuje leki na receptę konopiami indyjskimi w celu poprawy snu i zdrowia psychicznego. Millennials as Cannabis Consumers to raport, który obejmuje:

• Pokoleniowe używanie konopi dla zdrowia psychicznego i bólu,
• Zastąpienie konopi indyjskich lekami na receptę i bez recepty,
• Znajomość pomniejszych kannabinoidów,
• Rozmowy z lekarzami na temat używania konopi indyjskich.

Oto kilka kluczowych wniosków z raportu:

1. Młodsze pokolenia częściej zgłaszają używanie konopi indyjskich ze względu na zdrowie psychiczne.

Młodsze pokolenia coraz częściej zgłaszają używanie medycznej marihuany z powodów związanych ze zdrowiem psychicznym. Na przykład tylko 16% osób z wyżu demograficznego zgłosiło używanie konopi indyjskich w celu poprawy zdrowia psychicznego, w porównaniu z 29% osób z pokolenia X i 42% z pokolenia milenialsów.

Trend utrzymuje się wśród młodszego pokolenia. 61% użytkowników pokolenia Z wymieniło zdrowie psychiczne jako powód używania medycznej marihuany.

Starsze pokolenia częściej używały medycznej marihuany do leczenia bólu fizycznego. 70% osób z wyżu demograficznego zgłosiło używanie konopi indyjskich w celu złagodzenia bólu, w porównaniu z:

• 58% użytkowników pokolenia X,
• 34% millenialsów,
• 17% użytkowników pokolenia Z.

Według płci więcej kobiet z pokolenia milenialsów zgłosiło używanie konopi indyjskich z dowolnego powodu. 48% milenijnych kobiet stwierdziło, że używa konopi indyjskich dla zdrowia psychicznego, w porównaniu z 35% mężczyzn. A 39% kobiet zgłosiło używanie konopi indyjskich w celu złagodzenia bólu, w porównaniu z 29% mężczyzn. Co ciekawe, różnica między płciami zmniejsza się z każdym starszym pokoleniem.

2. Milenialsi zastępują leki konopiami indyjskimi, zwłaszcza na sen.

Większość milenialsów zastąpiła leki na receptę lub bez recepty (OTC) konopiami indyjskimi. 62% zgłosiło zastąpienie co najmniej jednego leku na receptę konopiami indyjskimi*, a 63% zrobiło to samo w przypadku leku OTC. Warto zauważyć, że milenialsi częściej niż jakiekolwiek inne pokolenie zgłaszali zastąpienie marihuany lekiem nasennym OTC. To pokolenie jest najbardziej zaznajomione z dwoma pomniejszymi kannabinoidami znanymi z potencjalnych korzyści związanych ze snem, CBN i THCP.

*Medyczna marihuana ma uzupełniać (nie zastępować) leki na receptę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed użyciem marihuany wraz z innymi lekami.

3. Mężczyźni z pokolenia milenijnego częściej rozmawiają z lekarzem na temat używania konopi indyjskich.

Jeśli chodzi o rozwiązywanie problemu używania marihuany z lekarzem, istnieje różnica między płciami wśród milenialsów. 32% mężczyzn stwierdziło, że nigdy nie rozmawia z lekarzem na temat używania konopi indyjskich, a 45% kobiet powiedziało to samo.

Wśród mężczyzn 45% przyznało, że rozmawiało na ten temat z lekarzem „czasami” lub „często”. To samo dotyczyło 31% kobiet z pokolenia milenialsów.

W raporcie czytamy: „Wskaźniki te wskazują na zwiększone ryzyko, jakie kobiety podejmują, przyznając się do używania substancji w kontekście ich roli jako głównego opiekuna”. Innymi słowy, więcej kobiet opiekuje się dziećmi w domu. Mogą wahać się przed przyznaniem się, że używają marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.