Co To Jest Odmiana Marihuany?

Nazwij odmianę marihuany. Łatwe, prawda? Klasyczne, takie jak Gorilla Glue, Blue Dream lub Sour Diesel najprawdopodobniej natychmiast pojawiły się w Twojej głowie. A może wybrałeś zabawną nazwę, taką jak Super Silver Sour Diesel Haze, Crouching Tiger Hidden Alien lub Purple Urkel. Może to był ten, który ostatnio paliłeś, jak Ghost Train Haze, Hawaiian Snow lub Tropicana Jet Fuel.

W każdym razie dobra robota. Następne pytanie: Czym dokładnie jest odmiana marihuany? Ta odpowiedź nie jest taka prosta. Czy odmiana jest zdefiniowana wyłącznie przez swoją genetykę? A co z fenotypem i szczepką?

To są dobre pytania, a poznanie szczegółów wszystkich tych różnic sprawi, że będziesz lepiej poinformowanym konsumentem cannabis.

Skąd wzięła się marihuana?

Najpierw zagłębmy się w historię. Około 60 milionów lat temu rodzina roślin z rodziny Cannabaceae pojawiła się gdzieś na Wyżynie Tybetańskiej lub na stepach Azji Środkowej. Stamtąd roślina konopi rozgałęziła się, aby stać się własnym gatunkiem, oddzielonym od innej słynnej rośliny konopi, chmielu. Ta kwitnąca roślina zaczęła coraz bardziej rozsiewać swoje nasiona.

Roślina konopi i chmiel wywodzą się z rodziny konopiowatych, ale oba rozgałęziają się na własne gatunki.

Kiedy ludzie zdali sobie sprawę, że palenie żywicy tej rośliny było całkiem zabawnym czasem, roślina zaczęła rozprzestrzeniać się na cały świat. Ponieważ została posadzona w pewnym regionie geograficznym, takim jak stepy Azji Środkowej, tropiki Azji Południowo-Wschodniej lub północna tundra, ewoluowała dalej w oparciu o lokalne warunki i to, co hodowcy chcieli uzyskać z rośliny. Te wyspecjalizowane odmiany, które rosły w określonym regionie geograficznym, są znane jako odmiany landrace.

Odmiany marihuany

Odmiany landrace były w końcu hodowane, krzyżowane i dalej uprawiane, aż ich potomkowie stały się po prostu znane jako „szczep”. Słowo „szczep” wychodzi z mody u wielu hodowców konopi, ponieważ oznacza wszystko, od rośliny wyhodowanej z dwóch odrębnych odmian rodzicielskich, przez szczepkę po odmianę, która wyraża całkowicie inne cechy. Słowo, które większość hodowców i ekspertów od konopi woli teraz używać, to „odmiana”. Istnieją specyficzne różnice między odmianą a szczepem dotyczące sposobu rozmnażania rośliny.

Szczepy to klony pochodzące z jednej rośliny macierzystej w nadziei na zachowanie niezmienionej genetyki. Odmiana jest hodowana selektywnie z roślin dwurodzicielskich w nadziei, że wykaże pożądane cechy rodziców.

Możesz jednak pozostawić te szczegółowe dane botanikom.

Dla potrzeb przeciętnego konsumenta konopi, odmiana i szczep są w tym momencie wymienne. Zarówno szczep, jak i odmiana oznaczają odrębną odmianę rośliny konopi, która została selektywnie wyhodowana pod kątem pewnych cech, takich jak smak, zapach lub efekty. Ponieważ większość ludzi opisuje pączek, który jest w torebce lub butelce z zabezpieczeniem przed dziećmi w lokalnej aptece, możesz nazwać go tak, jak lubisz i prawie nikt nie powie ci „właściwie…”.

Czym jest fenotyp?

Kiedy hodowca sadzi ziarno lub ukorzenia klon w glebie, kod genetyczny odmiany (lub szczepu) jest osadzony w kamieniu DNA. Znajdują się tam wszystkie informacje przechowywane w ich genach, które są im potrzebne, aby wyrosnąć na daną roślinę. Jest to genotyp rośliny, który jest rodzajem genetycznego planu, który zawiera wszystkie sposoby, w jakie roślina może rosnąć.

Z drugiej strony, fenotyp jest tym, jak roślina wygląda, pachnie i działa na mózg i ciało, gdy dorośnie. Fenotyp nie zależy tylko od jego genotypu. Weź dwa identyczne klony Golden Goat i wyhoduj je w zupełnie różnych środowiskach, a otrzymasz dwa różne fenotypy.

Uprawa dwóch roślin konopi tego samego szczepu w dwóch różnych warunkach może skutkować bardzo różnymi fenotypami.
Dzieje się tak, ponieważ fenotypy zależą również od czynników zewnętrznych, których doświadczała roślina podczas wzrostu. Różne gleby, oświetlenie, wilgotność i harmonogramy podlewania wpływają na to, jak genotyp wyraża się podczas wzrostu.

Innymi słowy, jeśli wyhodujesz nasiona lub klona Golden Goat w idealnym środowisku, uzyskasz idealny fenotyp Golden Goat: roślinę ze złotymi pąkami, które mają słodki, pikantny smak owoców tropikalnych i zapewniają pełne ciało, euforyczny pośpiech z kreatywnym podniesieniem. Jeśli nie wyhodujesz tej odmiany w idealnych warunkach, nadal będziesz mieć roślinę z jej kodem genetycznym, ale bez pożądanego smaku, wyglądu lub efektów. Innymi słowy, będziesz miał genotyp Golden Goat, ale bez fenotypu. Kiedy krzyżujesz, masz nadzieję, że idealne fenotypy rodziców zostaną wyrażone w nowej odmianie.

Co to jest szczepka?

Szczepka to kwitnąca gałąź rośliny matecznej, która została odcięta i zaszczepiona na korzeniu za pomocą żelu do ukorzeniania. W ten sposób powstaje druga roślina, która jest genetycznym klonem rośliny matecznej. Tak więc, na przykład, jeśli masz odmianę Blue Cheese i chcesz mieć więcej takich samych roślin, masz większą szansę na uzyskanie tego samego dokładnego genotypu (i fenotypu) poprzez ukorzenienie odciętej rośliny matecznej, zamiast próby sadzenia ich z nasion.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.