Holistyczne Podejście Do Marihuany

Omawiając medyczne korzyści marihuany, ludzie często zwracają uwagę na konkretne dolegliwości, które można leczyć za pomocą terapii konopiami – na przykład padaczkę, zaburzenia snu, depresję, przewlekły ból, zespół stresu pourazowego i raka. Często pomijamy potężną rolę konopi w holistycznym zdrowiu. Chociaż konopie indyjskie były używane holistycznie w całej historii, nasza niedawna obsesja na punkcie medycyny profilaktycznej (praktyki mające na celu „naprawienie” problemu zamiast mu zapobiegać) odwróciła naszą uwagę od dobrego samopoczucia całego ciała w zamian za „szybkie rozwiązania”. Ale marihuana może być używana nie tylko do „szybkiego rozwiązania” tego, co Ci dolega. W połączeniu z holistycznym stylem życia konopie indyjskie mogą pomóc w zapobieganiu chorobom przed ich rozpoczęciem.

Holistyczne wellness

Holistyczne wellness to bardziej styl życia niż forma terapii. Promuje dobre samopoczucie całego ciała, zajmując się wszystkimi aspektami osoby, w tym jej zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Ideą tej praktyki jest to, że gdy jedna część ciała cierpi, inne obszary również wypadają z równowagi. Na przykład, długotrwały stres w pracy może u wielu osób powodować ból fizyczny i niemożność zasypiania. Podobnie przewlekłe schorzenia mogą prowadzić do depresji i zaburzeń snu. Promując dobre samopoczucie we wszystkich obszarach życia człowieka, organizm jest w stanie lepiej zarówno zapobiegać nieprzewidzianym zmianom, jak i dostosowywać się do nich.

Cannabis i holistyczne wellness

Na początku lat 90. badaczka Lisa Matsuda ogłosiła, że ​​wraz z kolegami odkryła w mózgu i ciele receptory, które idealnie pasują do THC i innych kannabinoidów. Wykazano, że ta seria receptorów, określana jako układ endokannabinoidowy, wpływa na wszystkie główne narządy w całym ciele – od skóry po mózg i prawie wszystko pomiędzy – z wyłączną funkcją utrzymywania homeostazy. Chociaż organizm wytwarza własne endokannabinoidy, które pomagają pośredniczyć w funkcjach w organizmie, fakt, że fitokannabinoidy mogą wchodzić w interakcje z tymi samymi receptorami, oznacza, że ​​brak równowagi endokannabinoidów można uzupełnić konopiami indyjskimi.

Zgodnie z artykułem opublikowanym w PubMed: „Jednym z najbardziej ekscytujących i obiecujących obszarów obecnych badań nad kannabinoidami jest zdolność tych związków do kontrolowania decyzji o przeżyciu/śmierci komórki” poprzez promowanie proliferacji komórek w niektórych przypadkach i wywoływanie apoptozy komórek w innych. Zasadniczo wykazano, że kannabinoidy celują i niszczą komórki rakowe, pozostawiając zdrowe nietknięte. Innymi słowy: kannabinoidy promują homeostazę – czyli równowagę – w organizmie.

Konopie indyjskie mogą również promować równowagę w innych dziedzinach życia. Na przykład, rastafarianie rytualnie spożywają konopie indyjskie, aby promować społeczność i otwartość. Inni mogą jej używać, aby pozbyć się smutku i zmotywować się na cały dzień lub odstresować się i wyciszyć wieczorem.

Włączenie konopi do holistycznego stylu życia

Jeśli chcesz używać marihuany do promowania dobrego samopoczucia, rozważ następujące działania:

• Wybierz edukację

Badania sugerują, że ciągła edukacja poprawia zdolności poznawcze w wieku dorosłym. Co więcej, aktywne uczenie się może opóźnić lub zapobiec spadkowi zdolności poznawczych w późniejszym życiu. Dodaj do równania marihuanę, a uzyskasz dodatkowy impuls dla mózgu, dzięki jej zdolności do promowania kreatywności i leczenia choroby Alzheimera.

• Wybierz się do spa

Stres może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych – na przykład chorób serca, otyłości, depresji lub migren – co oznacza, że ​​odstresowywanie powinno być również stałym elementem holistycznego stylu życia. Aby uzyskać najlepsze doznania w spa, wypróbuj masaż z użyciem konopi indyjskich, aby rozluźnić mięśnie, odmłodzić skórę i zmniejszyć niedoskonałości.

• Ćwicz jogę

Wykazano, że joga poprawia zdolność organizmu do interpretowania sygnałów nerwowych, przynosząc w ten sposób spokój umysłowi i płynność ciału. Zajęcia jogi z konopiami indyjskimi poszerzają to, otwierając umysł i skupiając uwagę zarówno na stresorach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, pomagając w ten sposób rozproszyć stres.

Podsumowanie

Potencjał konopi jest zdumiewający. Od uśmierzania bólu po poprawę zachowania, marihuana może pomóc we wszystkich dziedzinach życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.