Ciężkie stosowanie marihuany u nastolatków może zakończyć ich życie przed sześćdziesiątką

medycznna-marihuana-rekreacyjna-marihuana-wplyw-na-uprawa-zdjecia-cbd-thc-uprawa-nida-nida

Ciężkie używanie marihuany u nastolatków stawia ich w większym ryzyku śmierci przed 60 rokiem życia.

Szwedzcy naukowcy przeanalizowali dokumentację ponad 45.000 mężczyzn. Naukowcy z Karolinska Institutet w Sztokholmie poinformowali, że 4.000 osób umarło podczas 42 – letniego okresu obserwacji, a mężczyźni, którzy używali często marihuanę w wieku 18 i 19 lat byli o 40% bardziej narażeni na śmierć przed 60 rokiem życia, w porównaniu do mężczyzn, którzy nie korzystali z narkotyków.

Autorzy nowego badania, opublikowanego w American Journal of Psychiatry powiedzieli, że wyniki są sprzeczne z poprzednim badaniem z udziałem tej samej grupy mężczyzn.

Jednak to badanie było dłuższe, a uczestnicy osiągnęli wiek, gdzie długoterminowe skutki marihuany wywarły szkodę na zdrowiu, powiedział ekspert do spraw uzależnień Scott Krakower, asystent szefa jednostki psychiatrii na Zucker Hillside Hospital w New Hyde Park.

„Użytkownicy marihuany mają generalnie gorszy stan zdrowia. Można by nawet oczekiwać, że są oni pod zwiększonym ryzykiem zgonu,” powiedział Krakower.

„Użytkownicy marihuany generalnie mogą się gorzej odżywiać, a także mogą być palaczami tytoniu. Istnieje zwiększone powiązanie marihuany i tytoniu.”

Doktor Kevin Hill, członek American Psychiatric Association’s Council on Addiction Psychiatry, powiedział „jedno z głównych przesłań jakie to badanie niesie ze sobą sprowadza się do trzech słów: dawka ma znaczenie.”

W badaniu analizowano nastolatków, którzy stosowali marihuanę więcej niż 50 razy.

Hill, profesor psychiatrii w szpitalu McLean i Harvard Medical School, powiedział, że większość ludzi, którzy stosują marihuanę, nie stosują jej w dużych dawkach. „Dziewięć procent dorosłych stosuje ją na tym poziomie, co powoduje rozwój uzależnienia.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Ciężkie stosowanie marihuany u nastolatków może zakończyć ich życie przed sześćdziesiątką”


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.