thc-thc com

Ciężkie stosowanie marihuany u nastolatków może zakończyć ich życie przed sześćdziesiątką

medycznna-marihuana-rekreacyjna-marihuana-wplyw-na-uprawa-zdjecia-cbd-thc-uprawa-nida-nida

Ciężkie używanie marihuany u nastolatków stawia ich w większym ryzyku śmierci przed 60 rokiem życia.

Szwedzcy naukowcy przeanalizowali dokumentację ponad 45.000 mężczyzn. Naukowcy z Karolinska Institutet w Sztokholmie poinformowali, że 4.000 osób umarło podczas 42 – letniego okresu obserwacji, a mężczyźni, którzy używali często marihuanę w wieku 18 i 19 lat byli o 40% bardziej narażeni na śmierć przed 60 rokiem życia, w porównaniu do mężczyzn, którzy nie korzystali z narkotyków.

Autorzy nowego badania, opublikowanego w American Journal of Psychiatry powiedzieli, że wyniki są sprzeczne z poprzednim badaniem z udziałem tej samej grupy mężczyzn.

Jednak to badanie było dłuższe, a uczestnicy osiągnęli wiek, gdzie długoterminowe skutki marihuany wywarły szkodę na zdrowiu, powiedział ekspert do spraw uzależnień Scott Krakower, asystent szefa jednostki psychiatrii na Zucker Hillside Hospital w New Hyde Park.

„Użytkownicy marihuany mają generalnie gorszy stan zdrowia. Można by nawet oczekiwać, że są oni pod zwiększonym ryzykiem zgonu,” powiedział Krakower.

„Użytkownicy marihuany generalnie mogą się gorzej odżywiać, a także mogą być palaczami tytoniu. Istnieje zwiększone powiązanie marihuany i tytoniu.”

Doktor Kevin Hill, członek American Psychiatric Association’s Council on Addiction Psychiatry, powiedział „jedno z głównych przesłań jakie to badanie niesie ze sobą sprowadza się do trzech słów: dawka ma znaczenie.”

W badaniu analizowano nastolatków, którzy stosowali marihuanę więcej niż 50 razy.

Hill, profesor psychiatrii w szpitalu McLean i Harvard Medical School, powiedział, że większość ludzi, którzy stosują marihuanę, nie stosują jej w dużych dawkach. „Dziewięć procent dorosłych stosuje ją na tym poziomie, co powoduje rozwój uzależnienia.”

Więcej na TanieSianie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Ciężkie stosowanie marihuany u nastolatków może zakończyć ich życie przed sześćdziesiątką”

thc-thc.com
thc-thc

seedbay akseeds

Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.