Zepsuta Marihuana

Jak możesz określić, że marihuana się zepsuła?

Znajomość przyczyn przeterminowania marihuany to jedno, ale identyfikacja starej marihuany to drugie. Ale aby ułatwić ci tę koncepcję, oto kilka sposobów na stwierdzenie, czy twoja marihuana zepsuła się podczas przechowywania:

Czy pąki kruszą się w dłoniach?

Jedną z pierwszych oznak starej marihuany jest to, że jest wysuszona. Chwyć jeden z pąków i spróbuj go rozbić. Jeśli kruszy się w dłoni lub wydaje dźwięki, oznacza to, że jest zbyt sucha. Jest to znak, że straciła dużo terpenów i kannabinoidów podczas przechowywania z powodu powietrza lub światła.

Brakuje mu smaku lub aromatu?

Innym dobrym sposobem na identyfikację starej marihuany jest to, czy nie pachnie już ani nie smakuje tak samo jak pierwszego dnia. To kolejny znak, że straciła terpeny, które nadają pąkom charakterystyczny profil smakowy i aromatyczny.

Czy ma pleśń?

W innych przypadkach, gdy produkt był wystawiony na działanie zbyt dużej wilgoci, może on zawierać pleśń.

Niestety pleśń jest dość trudna do zauważenia gołym okiem. Więc chwyć marihuanę i bardzo uważnie przyjrzyj się pleśni. Jeśli zauważysz lepkie, błyszczące małe włoski na powierzchni, jest to terpen. Ale jeśli pączek ma szaro-biały nalot, bądź ostrożny, ponieważ może to być pleśń.

Ponadto spleśniałe pąki mają zwykle bardzo wyraźny aromat. Zamiast klasycznego, ostrego aromatu, jeśli twoje pąki pachną piżmem lub pleśnią, podobnie jak siano, jest to spowodowane pleśnią.

W niektórych pąkach można nawet dostrzec białe, rozmyte plamy, które przypominają talk. To kolejna oznaka pleśni.

Pleśń jest niezdrowa i toksyczna, nawet jeśli wdychasz zarodniki pleśni, nie mówiąc już o wypaleniu całego jointa pełnego pleśni. Jeśli twoje pąki mają białe, puszyste plamki lub smakują jak siano lub piżmo, musisz je wyrzucić. To jest nie do naprawienia.

W większości przypadków palenie spleśniałej marihuany może powodować ciężkie choroby, prowadzące do nadmiernego kaszlu, nudności i wymiotów. Ale jeśli masz osłabiony układ odpornościowy lub inne schorzenia, może to spowodować różne ciężkie choroby, a nawet śmierć.

A spleśniała marihuana jest bardziej powszechna niż myślisz. Według badań przeprowadzonych przez University of California, Davis, spleśniała marihuana jest często wysyłana do wielu klientów, nawet jeśli pąki są świeże. Może to być spowodowane nieprawidłowymi technikami konserwacji, złymi warunkami transportu lub niewłaściwym opakowaniem.

Nigdy nie spożywaj marihuany, która nosi ślady pleśni — nie jest tego warta.

Czy możesz spożywać stare konopie?

Tak, w niektórych przypadkach, nawet jeśli marihuana się zepsuła, nadal możesz ją palić. Pamiętaj tylko, że nie będzie tak aromatyczna ani mocna, jak można by się spodziewać. Ale zwykle palenie starej trawki jest całkowicie nieszkodliwe i nie powoduje chorób.

Ale za wszelką cenę unikaj marihuany z pleśnią, nawet jeśli dopiero ją kupiłeś. Lepiej stracić trochę gotówki na pąku, niż stracić wiele na rachunku za szpital.

Jak zachować świeżość marihuany na dłużej?

Jak wspomniano wcześniej, możesz przedłużyć okres przydatności do spożycia produktu z konopi indyjskich, stosując kilka technik przechowywania. Są łatwe do naśladowania i dla większości ludzi działają doskonale. Oto kilka sposobów, jak to zrobić.

Wybierz odpowiedni pojemnik

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego pojemnika na pąki konopi. Plastik i cyna nie działają wystarczająco dobrze. Plastik ma tendencję do elektryzowania się, co może uszkodzić delikatne włosie na pąkach, wpływając na smak i moc produktu. A puszki nie są najbardziej szczelne.

Najlepszym rozwiązaniem do przechowywania marihuany są szklane słoiki z hermetycznymi zamknięciami — są one niestatyczne i ograniczają kontakt marihuany z powietrzem.

Miej oko na wilgotność

Wilgotność jest jednym z największych wrogów marihuany, jeśli chcesz ją przechowywać. Musisz więc utrzymywać odpowiedni poziom wilgotności.

Do przechowywania marihuany najlepszy zakres wilgotności względnej, do którego należy dążyć, wynosi od 59% do 63%. Jeśli wilgotność jest niższa, może to wysuszać pąki, a jeśli jest wyższa, może to prowadzić do pleśni w pąkach.

Najłatwiejszym sposobem utrzymania poziomu wilgotności jest użycie wkładów nawilżających, które pomagają utrzymać wilgotność w pojemniku. Możesz także skorzystać z humidora — specjalistycznego urządzenia służącego do przechowywania konopi. Są one jednak drogie i mogą nie być najlepszą opcją dla Ciebie.

Przechowuj w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu

Nawet jeśli pojemnik do przechowywania jest hermetyczny, marihuana może być zagrożona, jeśli zostanie wystawiona na działanie nadmiernych temperatur i światła. Dlatego należy przechowywać go w miejscu zacienionym przed bezpośrednim światłem, zwłaszcza słonecznym, i o stabilnej temperaturze. Pamiętaj, że nawet jeśli miejsce przechowywania jest zbyt zimne, marihuana może wyschnąć i stracić włosie.

Idealna temperatura do przechowywania marihuany wynosi poniżej 77°F lub 25°C, a najlepszą lokalizacją jest ciemna przestrzeń, taka jak szafka lub szuflada.

Nie umieszczaj jej w zamrażarce

Wielu użytkowników zaleca również przechowywanie produktów z konopi indyjskich w zamrażarce — ma ona stabilną, niską temperaturę, brak ekspozycji na światło i stosunkowo niską wilgotność. Ale nawet to może uszkodzić twoje produkty z konopi indyjskich.

Zamrażarka ma niskie temperatury, które mogą uszkodzić włosie na konopiach indyjskich, co zmniejszy moc i profil smakowy produktu z konopi indyjskich. Ponadto w zamrażarce występują duże wahania wilgotności, co może prowadzić do rozwoju pleśni w pąkach.

Oczywiście możesz przechowywać marihuanę w zamrażarce, gdy masz zamiar przygotować koncentraty, aby trichomy łatwo odpadły.

Użyj odpowiedniej metody dla swojego typu produktu z konopi indyjskich

Musisz przechowywać kwiaty w innym stanie niż artykuły spożywcze i to samo dotyczy wszystkich rodzajów produktów z konopi indyjskich. Tak więc techniki przechowywania powinny być dostosowane do rodzaju przechowywanych produktów konopnych.

Oto kilka wskazówek, jak przechowywać marihuanę w zależności od jej rodzaju:

Kwiaty lub pąki

Jeśli chcesz przechowywać pąki, musisz trzymać je w ciemnym miejscu z ograniczoną ekspozycją na światło i powietrze, utrzymuj wilgotność względną od 54% do 63% i używaj szklanego słoika. Możesz także użyć pakietów kontroli wilgotności lub podobnych produktów.

Ponadto unikaj zbyt częstego otwierania słoika lub wystawiania go na działanie światła. Otwieraj słoik tylko wtedy, gdy chcesz wyjąć pączek.

Jeśli nie masz nic przeciwko wyrzucaniu pieniędzy na przechowywanie, powinieneś rozważyć zakup humidora, takiego jak Cannador lub Apothecarry.

Koncentraty

Z drugiej strony, jeśli chcesz przechowywać koncentraty, powinieneś trzymać się ich oryginalnego opakowania lub małych pojemników, które są przeznaczone do przechowywania dabów i innych koncentratów.

Pojemniki do przechowywania dabów są wykonane z silikonu, szkła lub podobnych materiałów i ograniczają ekspozycję na światło i powietrze. Pamiętaj tylko, aby umieścić go w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo marihuany.

Wkłady do wapowania

Jeśli przechowujesz waporyzatory, trzymaj je z dala od bezpośredniego światła. Poza tym nie musisz się martwić o ekspozycję na powietrze. Olej z konopi indyjskich jest przechowywany w hermetycznym pojemniku, więc wilgoć lub ekspozycja na powietrze nie ma na niego żadnego wpływu.

Ale trzymaj waporyzatory pionowo podczas umieszczania wkładów, aby utrzymać olej z konopi indyjskich na dole. Możesz go używać natychmiast, gdziekolwiek chcesz.

Żywność

Artykuły spożywcze mają różne kształty i style, a każdy z nich wymaga nieco innych warunków przechowywania, takich jak:

Jeśli chcesz przechowywać jadalne cukierki i żelki, możesz traktować je jako stałe koncentraty konopi, ponieważ mają długą żywotność. Należy jednak przechowywać je w szczelnym pojemniku umieszczonym w chłodnym, ciemnym miejscu.

Artykuły spożywcze i żelki mogą łatwo się stopić, nawet jeśli są wystawione na działanie niewielkiego ciepła. Dlatego zawsze przechowuj je w chłodnym miejscu, w którym nie występują skoki temperatury w ciągu dnia.

Powinieneś również zapoznać się z datą ważności na produkcie, aby zorientować się, jaki jest jego okres przydatności do spożycia.

Z drugiej strony, jeśli chcesz przechowywać pieczone produkty spożywcze w domu, musisz je przechowywać jak każdy inny wypiek. Przechowuj je w lodówce w zamkniętym szklanym pojemniku.

Kannabinoidy i ciastka rozkładają się mniej więcej w tym samym tempie, więc jeśli chronisz ciasteczka, zawarte w nich kannabinoidy również powinny być bezpieczne. Również wypieki z aptek często są dostarczane w hermetycznym pojemniku. Użyj pojemnika również do przechowywania. Pamiętaj tylko, aby umieścić go w lodówce i wykończyć produkt przed upływem terminu ważności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.