Zwalczanie nudności za pomocą marihuany

Wykorzystywanie marihuany w celu łagodzenia bólu i nudności jest gorącym tematem w środowisku medycznym. Nawet jeśli istnieje wystarczająca ilość dowodów na jej zastosowanie medyczne, jej praktyka wciąż budzi poważne pytania.

Czy korzyści są wystarczająco duże, aby umożliwić stosowanie medycznej marihuany w różnego rodzaju terapiach?

Musi być jakiś powód, dlaczego lekarze przepisują kannabinoidy swoim pacjentom, prawda? Wgląd w wiedzę naukową stojącą za medycznymi korzyściami marihuany może pomóc nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób konsumpcja marihuany jest bezpieczna.

Najlepiej sprawdzonym zastosowaniem marihuany jest wykorzystanie jej w odniesieniu do chronicznego bólu, co potwierdza National Academies of Sciences, Engineering, and Medicine. Cannabis jest w rzeczywistości najczęściej stosowane jako skuteczne leczenie głębokiego, długotrwałego bólu występującego w ciele.

Medyczna marihuana dla pacjentów z rakiem i AIDS, doświadczających mdłości

Być może najbardziej zauważalną zaletą tego kontrowersyjnego leku jest łagodzenie nudności u pacjentów z rakiem i AIDS. Rak zwykle prowadzi do wyjątkowo ostrej chemioterapii, powodując wiele skutków ubocznych w ciele. Dana osoba traci włosy i zamienia się w naprawdę kruchą istotę. Leczenie często może wywoływać także nudności i wymioty. Na szczęście, marihuana może pomóc złagodzić te nieprzyjemne objawy.

Kilka z przeprowadzonych badań wykazało, w jaki sposób podawanie marihuany może znacznie zmniejszyć napady nudności u pacjentów przechodzących przez chemioterapią. Wysoka dawka kannabinoidów działa prawdziwe cuda podczas brutalnej chemioterapii. Podczas gdy marihuana jest wciąż przedmiotem dyskusji, pacjenci z rakiem chętnie wybierają ten lek, ponieważ naprawdę zapewnia on im natychmiastową ulgę. W rzeczywistości – w leczeniu swoich problemów wielu pacjentów z rakiem woli marihuanę niż inne środki przeciwbólowe. Według przeglądu przeprowadzonego w 2001 r., który objął ponad 1300 pacjentów, stwierdzono, że marihuana jest bardziej skuteczna niż inne leki stosowane w leczeniu chorób związanych z chemioterapią.

Jeśli chodzi o pacjentów z HIV / AIDS, medyczna marihuana może pomóc im w przestrzeganiu terapii, skutecznie łagodząc objawy mdłości, i powstrzymując ich od szukania innego leczenia. Stwierdzono, że pacjenci, którzy spożywali lek, posiadają zdrową wagę i nie stracili apetytu w wyniku leczenia.

Jak działa medyczna marihuana?

Powodem, dla którego marihuana jest sprawdzonym sposobem leczenia nudności, jest mózg. Istnieją pewne obszary mózgu posiadające receptory kannabinoidowe, które są związane ze zmniejszonymi wymiotami i objawami mdłości u pacjentów.

Głównym składnikiem łagodzącym te objawy jest THC. Substancja podróżuje po całym ciele i pomaga regulować kilka ważnych funkcji naszego organizmu. Kiedy receptory kannabinoidowe są aktywowane, natychmiast zaczynają tłumić uczucie wymiotów oraz nudności, które występują w ciele.

Mimo, że badania nad medyczną marihuaną są wciąż ograniczone, kto wie, może ten lek utoruje drogę dla dalszych innowacji w dziedzinie medycyny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.