Seniorzy Używają Cannabis w Celu Polepszenia Swojego Życia

Badanie: Seniorzy zgłaszają używanie cannabis w celu polepszenia swojego życia; złagodzenia objawów związanych ze starzeniem się.

Według danych opublikowanych w Journal of the American Geriatric Society, piętnaście procent seniorów używało produktów z konopi indyjskich w ciągu ostatnich trzech lat, głównie w celach terapeutycznych.

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego przebadali 568 respondentów z kliniki geriatrycznej w południowej Kalifornii.

Wszyscy uczestnicy badania mieli co najmniej 65 lat, a 73 procent respondentów było w wieku powyżej 75 lat.

Piętnaście procent ankietowanych przyznało, że spożywało cannabis lub CBD w ciągu ostatnich trzech lat; ponad połowa respondentów, którzy odpowiedzieli twierdząco, zgłosiła używanie produktów z konopi indyjskich codziennie lub co tydzień.

Siedemdziesiąt osiem procent konsumentów określiło stosowanie przez siebie marihuany jako medyczne, głównie w celu złagodzenia bólu, poprawy snu lub zmniejszenia doświadczonego niepokoju.

Około trzech piątych użytkowników biorących udział w ankiecie przyznało, że rozpoczęło używanie produktów z konopi indyjskich jako osoby starsze. Mniej niż połowa wszystkich starszych konsumentów zgłosiła, że ​​kiedykolwiek rozmawiała ze swoim lekarzem w sprawie używania konopi indyjskich.

Komentując wyniki, jeden ze specjalistów powiedział:

„Nie jest zaskakujące, że rosnący odsetek seniorów uważa konopie indyjskie za realną opcję terapeutyczną w późniejszych latach. Wielu seniorów boryka się z bólem, niepokojem, niespokojnym snem i innymi schorzeniami, w których złagodzeniu mogą pomóc produkty z konopi.

Co więcej, wielu seniorów doskonale zdaje sobie sprawę z litanii poważnych niepożądanych skutków ubocznych związanych z dostępnymi na receptę lekami, takimi jak opioidy lub środki nasenne, i postrzegają medyczną marihuanę jako praktyczną i potencjalnie bezpieczniejszą alternatywę. ”

Kilka ostatnich badań wykazało podobnie, że używanie marihuany rośnie wśród osób starszych. Inne badania wykazały, że używanie medycznej marihuany przez seniorów jest stosunkowo bezpieczne i skuteczne w łagodzeniu bólu i poprawie jakości życia zgłaszanej przez samych pacjentów.

Autorzy badania podsumowali:

„Nasze badanie poszerzyło wiedzę o używaniu konopi indyjskich u osób starszych poprzez identyfikację różnych wzorców i cech używania konopi indyjskich wśród nich, przy czym osoby starsze używające konopi indyjskich używają konopi głównie ze względów medycznych i do leczenia określonych schorzeń.

Większość starszych osób w badanej próbie rozpoczęło używanie konopi indyjskich po osiągnięciu wieku 60 lat i używało ich głównie do celów medycznych w leczeniu bólu, zaburzeń snu, lęku i/lub depresji.

Używanie konopi indyjskich przez osoby starsze prawdopodobnie wzrośnie z powodu potrzeb medycznych, korzystnej legalizacji i nowych postaw społeczeństwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.