Nowojorski program medycznej marihuany dodaje ból chroniczny do listy zatwierdzonych stanów chorobowych

W Nowym Jorku to dobry dzień dla wszystkich cierpiących z powodu przewlekłego bólu. Stanowe prawo medycznej marihuany od teraz zawiera ból chroniczny na swojej liście dolegliwości kwalifikujących się do leczenia marihuaną.

Z oświadczenia wydanego przez Ministerstwo Zdrowia w Nowym Jorku dowiedzieć możemy się, że poprawka regulacyjna przedstawiająca dodatkowy stan chorobowy i jego warunki zostały już opracowane i zostaną opublikowane w celu uzyskania komentarza już wkrótce.

„Po przeprowadzeniu gruntownego przeglądu literatury naukowej, stało się jasne, że istnieją pewne korzyści w stosowaniu marihuany przez pacjentów cierpiących z powodu bólu chronicznego,” powiedział Health Commissioner, doktor Howard A. Zucker w oświadczeniu. „Medyczna marihuana pomaga już tysiącom pacjentów w całym stanie Nowy Jork, a dodając ból chroniczny jako warunek kwalifikujący się do leczenia pomożemy wielu pacjentom i pomożemy wzmocnić program.”

Stanowe prawo dotyczące marihuany umożliwia już stosowanie lekarstwa dla pacjentów cierpiących na raka, HIV/AIDS, ALS (stwardnienie zanikowe boczne), chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, uszkodzenie tkanki rdzenia kręgowego, epilepsji, choroby zapalnej jelit, neuropatii, choroby Huntingtona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.