Choroby Roślin Cannabis: Mączniak Prawdziwy

Mączniak prawdziwy jest jednym z wielu szkodników, które mogą poważnie wpływać na rośliny marihuany. Mączniak rozprzestrzenia się po całej uprawie i pochodzi z wielu różnych rodzajów grzybów; posiada biały lub szary kolor. Na liściach odznacza się przede wszystkim jako sproszkowane narośle, pojawiające się na liściach rośliny marihuany.

Kiedy już się pojawi, zauważysz na górnych częściach roślin marihuany małe guzki. Mączniak prawdziwy może wpływać zarówno na rośliny domowe, jak i zewnętrzne. Poza tym, ośliny marihuany nie są jedyną ofiarą. Te same gatunki grzybów, które zazwyczaj atakują chmiel, atakują również marihuanę.

Choroby roślin cannabis: Mączniak prawdziwy

• Jak rozpoznać mączniaka prawdziwego?

Zanim faktycznie pojawi się na twoich roślinach, biały mączniak prawdziwy jest niezwykle trudny do wykrycia. Dzieje się tak, ponieważ może wywoływać go wiele różnych aspektów. Mączniak może podróżować przez wiatr, lub może wlecieć do twojego pokoju uprawy przez system wentylacyjny. Mogą go również przenosić zwierzęta, ludzie, odzież lub narzędzia.

Gdy zarodniki przyczepią się do roślin marihuany, mogą nie być aktywne przez długi czas (dopóki środowisko nie będzie dla niego idealne do wzrostu). To może utrudnić określenie, w jaki sposób zarodniki dostały się do roślin.

Dlatego ważne jest, aby od samego początku zapobiegać rozwojowi białego mączniaka prawdziwego. Jeśli nie przejmujesz się rozwojem mączniaka na tyle, aby podjąć działania zapobiegawcze, powinieneś zmienić swoje nastawienie.

Biały mączniak prawdziwy może mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie Twojej rośliny, w tym znacznie spowolnić proces fotosyntezy. Powolny proces fotosyntezy oznacza słabe zbiory, więc ważne jest, aby nie dopuścić do jego rozwoju. Jest to rodzaj szkodnika, który występuje dość często, co oznacza, że należy go wypatrywać, zanim pojawią się jego jakiekolwiek oznaki.

• Usunięcie mączniaka prawdziwego

Biały mączniak prawdziwy zwykle rozwija się na liściach roślin marihuany w postaci okrągłych, rozmytych plamek przypominających mąkę. Same liście mogą zacząć więdnąć i pokrywać się plamami, a pleśń szybko rozprzestrzenia się po całej roślinie. Zniszczy części, do których dotrze, dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej powstrzymać jego rozprzestrzenianie się.

Łatwo jest go zidentyfikować, ponieważ roślina wygląda na niesamowicie białą, w porównaniu ze zdrową rośliną. Gdy już go zidentyfikujesz, musisz działać szybko. Oczywiście zarodniki białego mączniaka prawdziwego są trudniejsze (lub wręcz niemożliwe) do wykrycia.

Zasadniczo, jeśli zauważysz, że liście na twoich roślinach marihuany bledną lub mają białe plamy lub są szczególnie dotknięte w jednym obszarze (tj. Górnej części rośliny z nowszymi liśćmi lub dolną częścią ze starszymi liśćmi), winowajcą jest prawdopodobnie biały mączniak prawdziwy . Plamy, cętkowanie lub mozaika oraz więdnięcie i opadanie liści roślin marihuany to również objawy białego mączniaka prawdziwego.

• Czynniki ryzyka


Wysoka wilgotność, czy to na zewnątrz, czy w pomieszczeniach, jest bardziej skłonna do przyciągania mączniaka prawdziwego. Wysoka wilgotność jest określana ilościowo jako 55% lub więcej. Słaba wentylacja w połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza to recepta na katastrofę, jeśli chodzi o rozwój białego mączniaka prawdziwego.

Dodatkowe czynniki ryzyka obejmują przepełnienie w pokoju uprawy – dotykające się nawzajem liście. Oznacza to, że nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby powietrze mogło odpowiednio poruszać się po pomieszczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, młodsze rośliny są bardziej narażone na rozwój białego mączniaka prawdziwego. Choroba atakuje w równym stopniu liście, łodygi i pąki. Zapach mączniaka można poczuć zanim jest on widoczny.

Niestety, kiedy już będzie widoczny, nie można usunąć go z uprawy bez widocznych szkód. Musisz usunąć te części roślin (a nawet całe rośliny), które zostały zaatakowane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na inne rośliny.

• Pozbycie się mączniaka prawdziwego

Najważniejszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się białego mączniaka prawdziwego jest przede wszystkim zapobieganie jego wystąpieniu. Zwróć uwagę na pewne aspekty swojej uprawy, w tym na pierwszy przeszczep dojrzałych roślin – upewnij się, że są przesadzane w taki sposób, aby posiadały dużą dodatkową ilość przestrzeni między sobą.

Harmonogram podlewania może również mieć wpływ na zapobieganie rozwojowi białego mączniaka prawdziwego. Na przykład, podlewanie ich tylko wtedy, gdy co najmniej 3cm ziemi od góry jest suche. Jeśli nie dasz im odpowiedniej szansy na wyschnięcie po podlaniu, może się to skończyć przelaniem – i stworzeniem odpowiednich warunków do rozwoju białego mączniaka prawdziwego.

• Jeśli już jest w twojej uprawie…

Jeśli już dotyczy cię ten problem, pamiętaj – nie wszystko stracone. Ważne jest jednak natychmiastowe podjęcie działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.