Zrozumienie Rośliny Cannabis

Naukowcy są niezwykle zainteresowani ustaleniem pełnego genomu – lub mapy genetycznej – rośliny konopi, co wywołało poważne kontrowersje. Dlaczego jest to teraz taka wielka sprawa? Z wielu powodów.

Po pierwsze, mapowanie genów konopi wyeliminowałoby wszelkie tajemnice związane z budową rośliny na poziomie komórkowym. Umożliwiłoby to hodowcom dokładne określenie, który szczep jest który, poprzez odniesienie do jego pełnej sekwencji genetycznej. Sekwencjonowanie genów pozwoliłoby również naukowcom dokładnie zrozumieć, w jaki sposób marihuana wytwarza swoje chemikalia i jak lepiej manipulować odmianami medycznymi do określonych celów.

Plan działania w kierunku przyszłości konopi

Naukowcy w całym kraju – a nawet na świecie – walczą. Różne obozy próbują zebrać duże bazy danych kodów genetycznych z roślin konopi z całego świata, niektóre nawet sprzed tysięcy lat, próbując lepiej zrozumieć strukturę genetyczną rośliny konopi. I to jest zniechęcające.

Większość upraw konopi do tej pory była prowadzona w ciemności, pseudonauka miesza się z plotkami na temat tego, co zrobić, aby wyhodować najlepszą marihuanę. Prawda jest taka, że ​​nie w pełni rozumiemy genetykę kannabinoidów i terpenów w roślinie konopi.

Ale próbujemy ją zrozumieć.

Gdy konopie stają się coraz powszechniejsze w świetle prawa i akceptacji społecznej, naukowcy mają okazję zrobić coś, czego nikt wcześniej nie zrobił: zrozumieć roślinę na poziomie genetycznym.

Sekwencjonowanie genów jest osiągane poprzez zasadniczo oddzielenie rośliny od wszystkiego oprócz materii genetycznej jej komórek poprzez manipulację w laboratorium. Pełny genom wyeliminowałby wszelkie domysły w równaniu uprawy konopi i zrozumienia jej wartości leczniczych.

Ponadto sekwencjonowanie genów każdego szczepu pozwoliłoby zarówno hodowcom, jak i pacjentom weryfikować, jaki szczep spożywają i co to dla nich zrobi. Mogłoby to zwiększyć jednolitość konopi, ponieważ każda odmiana oznaczona jako „Jack Herer” byłaby certyfikowana jako „Jack Herer” poprzez kodowanie genetyczne.

Zrozumienie kodu genetycznego rośliny konopi może zwiększyć ogólną skuteczność konkretnego szczepu w odniesieniu do konkretnej choroby, co jest tylko w połowie możliwe na znanym nam rynku marihuany. Jednak z wszystkimi tymi informacjami wiąże się określone ryzyko, jakie dla większego przemysłu konopi indyjskich stwarzają duże firmy, które chcą rościć sobie prawo do danych.

Zrozumienie rośliny: kontrowersje dotyczące mapowania genów konopi

Obawa stojąca za ostatnimi postępami w sekwencjonowaniu genetycznym marihuany polega na bardzo realnej możliwości konkurowania dużych firm farmaceutycznych i rolniczych o prawo własności do określonych szczepów poprzez patentowanie. To skutecznie wypchnęłoby drobnych producentów z rynku i ustanowiłoby bezpośrednią kontrolę nad przemysłem marihuany.

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, a ta informacja to potęga.

Ta informacja daje niektórym firmom zajmującym się marihuaną ogromne możliwości zarobienia pieniędzy na rynku, który w młodości bardzo się rozwinął. Ponadto duże firmy farmaceutyczne mogą z kolei izolować określone chemikalia produkowane w roślinie i po prostu replikować te chemikalia bez rośliny, skutecznie usuwając samą marihuanę z równania.

Ten krok w kierunku lepszego zrozumienia rośliny konopi wydaje się stanowić zagrożenie dla kultury konopi w ogóle, przekazanie tajemnicy cennej czasowo w ręce kierownictwa korporacji, które chcą wykorzystać tożsamość rośliny dla zysku pieniężnego i ekspansji korporacyjnej.

Tak, możliwości prawdziwego genomu konopi mogą naprawdę pomóc w lepszym zrozumieniu rośliny i jej działania.

Podsumowanie

Ustalenie dokładnego kodu genetycznego rośliny konopi jest priorytetem dla społeczności naukowej z wielu powodów. Genetyczna podstawa do identyfikacji każdego konkretnego szczepu daje użytkownikom i sprzedawcom większą kontrolę nad tym, co konkretnie kupują i sprzedają. Jednak informacje te sprawiają, że roślina konopi jest podatna na eksploatację przez duże firmy, które chcą wykorzystać ją jako środek do zysku pieniężnego ze szkodą dla kultury konopi w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.