Wzmocnij Relację Ze Swoim Partnerem

Kilka wskazówek, które pomogą ci wzmocnić relację ze swoim długoterminowym partnerem.

Chociaż wszyscy możemy skorzystać z porad, jeśli chodzi o zrozumienie i cierpliwość dla naszych partnerów, pary, które są razem od dłuższego czasu, przyswoiły sobie niezbędne podstawy.

Ci ludzie wiedzą, że muszą iść na kompromis oraz, że utrzymanie związku wymaga dużo pracy. Mimo to, bez względu na to, jak zdrowy jest twój związek, zawsze możesz użyć odświeżenia nawyków, które sprawią, że twój partner poczuje się bardziej rozumiany, a twój związek bardziej udany.

The Huffington Post rozmawiał z różnymi doradcami małżeńskimi i terapeutami, którzy przekazali najbardziej przydatne i niezbędne zalecenia, których nauczyli się w trakcie swojej kariery. Sprawdź pięć naszych ulubionych:

• Staraj się kontaktować z partnerem codziennie

Bez względu na to, czy jest to fizyczne, czy psychiczne, pary powinny codziennie szukać czasu na kontakt. Może to mieć formę długiego uścisku lub kiedy słuchasz, jak twój partner opowiada o swoim dniu.

„Z biegiem czasu te małe interakcje budują głębokie poczucie zaufania i intymności, które sprawiają, że pary są szczęśliwe i są razem” — mówi Jennifer Chappell Marsh, terapeutka małżeńska i rodzinna.

• Nie trzymaj się urazy

Aby mieć długotrwały związek, urazy i kłótnie muszą zostać przezwyciężone, bez względu na to, jak są duże lub małe. Kiedy pojawiają się kłótnie, pary muszą wiedzieć, że nadal się kochają i wspierają.

„Najzdrowsze pary wyrażają, jak się czują, jeśli i kiedy zostały zranione, robią, co mogą, aby upewnić się, że to się nie powtórzy, akceptują przeprosiny, a następnie ciężko pracują, aby odpuścić i żyć w teraźniejszości. ” mówi psycholog i seksuolog Janet Brito.

• Rozmawiaj o trudnych rzeczach

Mówienie o zabawnych rzeczach jest łatwe, ale równie ważne jest poruszanie delikatnych tematów, które mogą powodować zarówno dyskomfort, jak i irytację. Ważne jest również, aby podczas omawiania tych spraw zachować spokój i cierpliwość, zawsze starając się dojść do porozumienia, unikając niepotrzebnej krytyki.

• Akceptuj swoich przyjaciół i rodzinę

Rodzina to jeden z najbardziej skomplikowanych tematów, z jakimi muszą sobie radzić pary. Chociaż są szczęściarze, którzy wspaniale dogadują się z rodziną i przyjaciółmi swojego partnera, to nie koniec świata, jeśli irytuje cię ważna osoba w życiu partnera.

Ważne jest, aby ich szanować i szanować relacje, które mają z twoim partnerem.

„Zamiast krytykować swoich bliskich, skupiają się na swoich mocnych stronach i podobieństwach oraz znajdują sposoby na pielęgnowanie więzi, zwłaszcza jeśli jest to ważne dla ich partnera” — wyjaśnia Brito.

• Celebruj wzajemne różnice

Im więcej spędzasz z kimś czasu, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, jak bardzo jesteś inny. To dobrze, ponieważ oznacza to, że nie umawiasz się sam ze sobą, ale może to również stać się źródłem konfliktu. Ważne jest, aby pary zrozumiały, że mogą mieć różne zainteresowania i szanują to.

„Najzdrowsze pary potrafią docenić różne gusta i reakcje swoich partnerów i reagują na nie z ciekawością zamiast pogardą” – mówi psycholog Ryan Howe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.