Historia Terpenów

Zanim przejdziemy do historii terpenów, możesz się zastanawiać: „Czym u licha są terpeny?”.

Terpeny to duża, zróżnicowana grupa związków organicznych wytwarzanych przez różne rośliny i niektóre owady. Mają silny zapach, który można wykorzystać z wielu powodów, a co najważniejsze, aby zwabić owady zapylające lub chronić je przed drapieżnikami.

Jestem pewien, że na myśl przychodzi śmierdzący skunks, który się broni, ale nie, jest to nieodłączne od rośliny jako mechanizmu obronnego bez potrzeby reagowania.

Podobnie jak lawenda, rozmaryn i cytryny wytwarzają wyraźny aromat i są znane ze swoich właściwości leczniczych, terpen z rośliny konopi ma wyraźne profile, które określają, jak dany terpen wpłynie na Ciebie.

Historia terpenów

Chociaż terpen jest dziś nowym zjawiskiem w przestrzeni cannabis. możesz być zaskoczony, wiedząc, że jest on używany od bardzo dawna. Na przestrzeni dziejów zastosowania terpenu można utożsamiać z Egipcjanami, Babilończykami, Hebrajczykami, Grekami, Rzymianami i Chińczykami. Wszystkie te kultury wykorzystywały w medycynie olejki eteryczne i ich elementy terpenoidowe. Stają się teraz coraz bardziej popularne, ponieważ użytkownicy CBD i konopi są edukowani na temat ich holistycznych korzyści.

Terpeny posiadają długą historię, która obejmuje wiele cywilizacji. Istnieją tak długo, że możemy prześledzić je do starożytnego Egiptu z wieloma zastosowaniami, w tym zapachami i ceremoniami religijnymi. Chemicy tamtych czasów mieszali składniki terpenów w mieszanki do stosowania przez kobiety w formie zapachowej, a nawet do higieny kobiecej.

Terpeny można przypisać wprowadzeniu kamfory do Europy Wschodniej przez Arabów w XI wieku jako leku na choroby i ból – nawet jako fumigantu w erze Czarnej Śmierci. Wodę różaną zmieszano z kamforą jako składnik perfum, którym posypano zmarłych przed przygotowaniem ich do pochówku.

Starożytni Indianie używali korzenia tataraku do palenia go wraz ze szczyptą marihuany. Niektórzy sugerują, że terpen, tatarak (podobnie jak pinen) promuje produkcję enzymu (acetylocholinesterazy), który wspiera funkcję neuroprzekaźników i umożliwia jaśniejsze myślenie i poprawę pamięci.

Czy kiedykolwiek jadłeś danie, które było mdłe i miałeś wrażenie, że potrzebujesz do niego dodać trochę czarnego pieprzu? Kolejny terpen! Istnieją cywilizacje, które faktycznie używały terpenu, który emituje zapach czarnego pieprzu jako pary z dodatkiem olejku eterycznego, aby ułatwić oddychanie.

W miarę jak przenosimy się do średniowiecza, ludzie opracowali proces ekstrakcji olejków eterycznych z roślin za pomocą prostszego procesu niż obecnie.

W XVII wieku niemiecki chemik Otto Wallach zidentyfikował struktury wielu terpenów i rozpoznał, że składają się one z dwóch lub więcej jednostek węgla.

Bez względu na to, gdzie i kiedy na świecie jesteś, terpeny są wszechobecne. Występują w owocach, warzywach, ziołach, przyprawach i innych roślinach.

Powszechne terpeny i ich holistyczne zastosowanie

• Alfa i Beta-pinen (olejek sosnowy), najczęstszy terpen w świecie roślin.
Korzyści: Lek rozszerzający oskrzela potencjalnie pomocny dla astmatyków. Wspomaga czujność i zachowanie pamięci.

• Limonen, główny terpen w cytrusach, a także w konopiach.
Korzyści: środek przeciwbólowy, związek przeciwzapalny i znany z poprawiania perspektywy poprzez podniesienie nastroju i zmniejszenie stresu/niepokoju.

• Mircen, kolejny terpen obecny w wielu odmianach konopi
Korzyści: Znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, rozluźniających mięśnie, przeciwbólowych i uspokajających. Mircen, który dominuje również w niektórych odmianach marihuany, znany jest z efektu „nokautowania”, czasami znanego jako „przyklejenie do kanapy”.

• Linalool, terpenoid występujący w lawendzie, a także w niektórych odmianach konopi
Korzyści: Zwalcza lęk i mediuje stres. Wzmacnia również transmisję receptorów serotoninowych, zapewniając działanie przeciwdepresyjne. Stosowany miejscowo może leczyć trądzik i oparzenia skóry bez pozostawiania blizn.

• Beta-kariofilen, występujący w olejkach eterycznych czarnego pieprzu, oregano i innych jadalnych ziołach, a także w konopiach i wielu zielonych, liściastych warzywach.
Korzyści: Gastroochronny, dobry w leczeniu wrzodów i obiecujący jako związek terapeutyczny w stanach zapalnych i zaburzeniach autoimmunologicznych ze względu na jego zdolność do bezpośredniego wiązania się z receptorem kannabinoidowym CB2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.