Wpływ marihuany na zdrowie publiczne

Ze względu na to, że legalizacja cannabis zmniejsza spożycie alkoholu, jaki jest wpływ marihuany na zdrowie publiczne?

Analiza: Medyczna marihuana zajmuje miejsce alkoholu – zarówno w zużyciu jak i sprzedaży. Rekreacyjna może zająć jeszcze więcej!

Sprzedaż napojów alkoholowych spadła o 15 procent po wprowadzeniu medycznych przepisów dotyczących marihuany w wielu stanach, zgodnie z nowym dokumentem opracowanym przez naukowców z University of Connecticut i Georgia State University.

Badanie to dodaje coraz więcej dowodów na to, że dostępność marihuany może zmniejszyć spożycie alkoholu. Ponieważ eksperci generalnie zgadzają się, że spożywanie alkoholu jest bardziej szkodliwe dla osób i społeczeństwa niż marihuana, stanowiłoby to znaczącą korzyść dla zdrowia publicznego wynikającą z legalizacji marihuany.

W ramach badania naukowcy przeanalizowali dane o sprzedaży alkoholu zawarte w bazie danych Nielsen’s Retail Scanner, która obejmuje dane o sprzedaży na poziomie produktu z 90 sieci detalicznych w Stanach Zjednoczonych.
Naukowcy porównali sprzedaż alkoholu między stanami, które wprowadziły medyczne przepisy dotyczące marihuany, a tymi, które nie wprowadziły – przed zmianą przepisów dotyczących marihuany oraz po zmianie. Skorygowano również szereg zmiennych ekonomicznych i demograficznych, o których wiadomo, że wpływają na spożycie alkoholu, takich jak wiek, rasa i dochód.

„Stwierdziliśmy, że marihuana i alkohol są silnymi substytutami” dla siebie nawzajem, konkluduje badanie. „Stany objęte legalizacją medycznej marihuany zmniejszyły miesięczną sprzedaż alkoholu o około 15 procent” po prowadzeniu tychże przepisów.

Chociaż nie wszystkie z istniejących badań zgadzają się co do twierdzenia, że dostępność marihuany zmniejsza spożycie alkoholu.
Analiza ubiegłorocznych 39 raportów na ten temat wykazała poparcie idei, że ludzie zastępują marihuaną alkohol, podczas gdy 16 z nich faktycznie wykazało, że dostępność marihuany bardzo zmniejszyła jego spożycie.

W przeciwieństwie do alkoholu, marihuana nie ma znanej śmiertelnej dawki – ludzie nie umierają z powodu zatrucia marihuaną. W odniesieniu do marihuany, alkohol jest bardziej uzależniający, częściej powoduje wypadki drogowe i znacz nie częściej jest związany z agresywnym oraz gwałtownym zachowaniem.

W Stanach Zjednoczonych nadmierne spożycie alkoholu zabija rocznie blisko 90.000 osób, zgodnie z danymi z Centers for Disease Control and Prevention.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.