Badania folikularne włosów zmieniają zasady gry

Cannabis może pozostać w organizmie do kilku tygodni, jednak we włosach sporo dłużej. Podczas gdy inne metody testowania mogą wykryć marihuanę do kilku tygodni, istnieją dowody na to, że cannabis może wychodzić pozytywnie w testach włosów przez trzy miesiące a nawet dłużej. Włosy zachowują chronologiczny zapis tego, co spożywałeś, co oznacza, że mogą się tam znaleźć ślady diety, metali ciężkich oraz leków na receptę.

Według Omega Laboratories, pracodawcy donoszą, że testowanie włosów wykazuje pięciokrotnie więcej konsumentów marihuany niż testowanie moczu. Jednak odnośnie marihuany, naukowcy nadal nie są całkowicie pewni, jak związki roślinne kończą we włosach. Obecna teoria mówi, że po spożyciu cannabis, produkty rozkładu (metabolity) są wydzielane do włosów przez naturalne oleje.

Po spożyciu cannabis, czy jakiejkolwiek innej substancji, zwykle kilka dni trwa, aż będzie ona wykrywalna w testach mieszków włosowych.

Przeciętne testy mieszków włosowych wykazują do trzech miesięcy wstecz, czy dana substancja była stosowana. Podczas wykonywania testu, technicy laboratoryjni pobierają małą próbkę możliwie najbliżej skóry głowy. Próbka włosów często jest wielkości około 3.8 cm.

Mimo, że potrzeba trochę czasu, aby marihuana pojawiła się we włosach, kiedy już tam będzie, może być trudna do usunięcia. To sprawia, że testy mieszków włosowych są jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie czy pracownicy są konsumentami cannabis.

Przejście przez taki test może być trudne. Zwykłe umycie włosów nie zadziała. Ze względu na to, że metabolity cannabis są zawarte w olejach na włosach i skórze, jedynym sposobem na pozbycie się ich jest pozbycie się wszystkich włosów (z całego ciała).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.