Nastolatki z Trądzikiem Odnoszą Większy Sukces

Jeśli jesteś nastolatkiem i posiadasz trądzik – nie martw się! Nowe badanie mówi, że trądzik może przewidzieć sukces w wieku dorosłym.

Najwyraźniej nie wszystko jest stracone, jeśli chodzi o trądzik. Nowe badanie mówi, że ludzie, którzy cierpieli na trądzik w wieku nastoletnim, mieli wyższe stopnie i lepiej płatną pracę niż ci, którzy nie doznali tej traumy. Może trauma sprawia, że wszyscy jesteśmy trochę bardziej pracowici i pokorni?

Badanie, opublikowane w Journal of Human Capital, opiera się na badaniu podłużnym, w którym przeanalizowano związek między trądzikiem w gimnazjum a jego długoterminowymi skutkami edukacyjnymi i zawodowymi.

Pobrano próbki z ponad 90 000 osób z klas 7–12, a 15 000 z nich prowadziło kontrolę wyników przez całe dorosłe życie.

Nastolatkowie biorący udział w badaniu, którzy mieli trądzik, zgłaszali wyższe wskaźniki GPA i wyższe stopnie z ważnych przedmiotów, takich jak angielski, matematyka, nauki ścisłe i historia. Byli też bardziej skłonni do ukończenia studiów licencjackich.

Ten związek między trądzikiem nastolatków a sukcesem dorosłych był silniejszy, gdy badanymi były kobiety. Bez względu na rasę kobiety te zwykle zarabiały wyższe pensje i miały lepsze stopnie niż ich koleżanki.

Naukowcy twierdzą, że trądzik może mieć duży wpływ na życie społeczne nastolatków i ich postrzeganie siebie. Może to negatywnie wpłynąć na ich samoocenę, czyniąc ich bardziej odizolowanymi, a tym samym poświęcając więcej czasu na pracę szkolną. Per Quartz:

„Zarówno w szkole, jak i poza nią, trądzik wydaje się zachęcać młodych ludzi do kładzenia nacisku na zajęcia intelektualne”.

Jeśli chodzi o kobiety, naukowcy stwierdzili, że ta grupa była szczególnie pod wpływem motywującego działania trądziku, ponieważ miał na nich silniejszy wpływ psychologiczny, co potwierdziły inne badania.

Chociaż to badanie nie mówi wprost, że trądzik sprawi, że będziesz mądrzejszy i odniesiesz większe sukcesy w przyszłości, to sugeruje, że istnieje między nimi związek, co jest wystarczająco obiecujące dla młodych ludzi na całym świecie. Wszystko będzie dobrze – nawet jeśli cierpisz na trądzik!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.