Poprawa cyrkulacji powietrza w uprawie

Wskazówki dotyczące poprawy cyrkulacji powietrza przy uprawie indoor.

Uprawa marihuany indoor daje hodowcy znacznie większą kontrolę nad ogromną liczbą zmiennych, które mogą wpływać na zdrowie oraz wzrost roślin. Przepływ powietrza przez przestrzeń uprawy jest konieczna, jeśli chcemy utrzymać zdrowie naszych roślin – bez odpowiedniej wentylacji przestrzeni można napotkać wiele problemów, takich jak zubożenie dwutlenku węgla oraz rozprzestrzenianie się pleśni i szkodników.

Osoby uprawiające indoor stosują wiele narzędzi, które pomagają kontrolować przepływ powietrza przez ogród, w tym wentylatory oscylujące, układy dolotowe i wylotowe, oraz filtry. Połączenie tych elementów może stworzyć idealny przepływ powietrza dla przestrzeni dowolnej wielkości.

Rośliny znajdujące się w pomieszczeniach są znacznie bardziej podatne na drobne wahania klimatu. Bez odpowiedniego przepływu powietrza przestrzenie te mogą ulegać gwałtownym zmianom wilgotności, a także cierpieć na niedobory CO2 – i żaden z tych czynników nie jest dobry dla wzrostu roślin.

Brak CO2 może prowadzić do blokady substancji odżywczych, a zbyt wysoka wilgotność prowadzi do pojawienia się szkodników oraz pleśni.

Aby złagodzić te potencjalne problemy, konieczne jest zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza. Oczywiście najważniejszym celem jest również stworzenie jednolitego przepływu powietrza w całej przestrzeni uprawy.

Instalowanie wentylatorów jest łatwe i niedrogie. W przypadku niewielkich przestrzeni lub namiotów, wentylator można przytwierdzić do konstrukcji – do ściany, narożnika czy belki nośnej.

W przypadku większych przestrzeni do uprawy, można wykorzystać większe wentylatory oscylujące oraz duże modele podłogowe.

Wentylatory powinny być ustawiane tak, aby zapewniały bezpośredni i równomierny przepływ powietrza w całym ogrodzie. Zwykle wymaga to użycia wielu wentylatorów, które współpracować będą ze sobą lub wentylatorów, które mają możliwości oscylacji.

Wentylatory powinny zapewniać komfortowy przepływ powietrza zarówno powyżej jak i poniżej czaszy, oraz nie powinny wydmuchiwać powietrza bezpośrednio z czaszy z powodu możliwości oparzenia wiatrem – co może spowodować, że liście będą się deformować oraz kształtem przypominać pazury.

Jednak co z kosztami?

Większość wentylatorów klasyfikowana jest według ilości powietrza, jaką mogą wytworzyć, w metrach sześciennych na minutę. Aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju wentylator potrzebujesz, musisz określić wielkość swojej przestrzeni uprawy, a pomóc może w tym taki wzór:

• objętość powietrza = długość pomieszczenia x szerokość pomieszczenia x wysokość pomieszczenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.