Sposoby Na Skuteczną Pracę Podczas Pandemii

Być może od lat marzyłeś, aby nadszedł, dzień, w którym szef każe ci pracować zdalnie! Jednak nie jest to tak proste, jak może się wydawać. Gdzie będziesz pracować? Jak zamierzasz pozostać produktywnym? Jak zamierzasz przez to przejść ze swoim partnerem/współlokatorami/dziećmi i zwierzętami utkniętymi pod jednym dachem w najbliższej przyszłości!

Wiele osób mierzy się w obecnym momencie z rzeczywistością pracy zdalnej w środku epidemii koronawirusa. W rezultacie, W rezultacie wielu pracodawców zapewnia pracownikom możliwość pracy z domu, aby utrzymać wydajność, jednocześnie nie odcinając ich od źródła utrzymania stanowiska.

1. Wyznaczone miejsce pracy

Stwórz w domu wydzieloną przestrzeń do pracy, miejsce, w którym możesz pewnie postawić komputer/laptopa na stole, na którym będziesz mógł usiąść na krześle z nogami opartymi na ziemi. Praca na kanapie lub łóżku w piżamie przez cały dzień może wydawać się świetnym pomysłem, ale tak nie jest! Nie tylko bardzo źle wpływa na twoją postawę i ciało, że siedzisz cały dzień na kanapie, ale chodzi także o mentalność – brak odpowiedniego miejsca do pracy powoduje zmniejszenie produktywności.

Zastanów się, o ile bardziej produktywny czujesz się, gdy jesteś gotowy na cały dzień, nosząc ubrania, które są wygodne, ale odpowiednie do pracy, siedząc przy biurku. Jeśli walczysz o znalezienie miejsca do pracy, bądź kreatywny! Stoły kuchenne, stoły rzemieślnicze, stoły w przedpokoju i wszelkie inne twarde powierzchnie, które masz, mogą być dobrym rozwiązaniem, aby w jak największym stopniu unikać kanapy i łóżka.

Jeśli twój partner/współlokator pracuje w tym czasie z domu, postaraj się rozdzielić, aby każdy z was miał swoją własną przestrzeń do pracy.

2. Techniki rozciągania

Ponieważ prawdopodobnie pracujesz w tym czasie w mniej niż optymalnej konfiguracji – nie posiadasz w domu dwóch monitorów, krzesła biurowego i tej ergonomicznie poprawnej klawiatury, twoje ciało i umysł prawdopodobnie będą bardziej zmęczone tym obszarem roboczym. Zaleca się robienie 5-10 minutowej przerwy co godzinę lub dwie, aby przywrócić krążenie krwi, dając organizmowi przerwę, której potrzebuje, aby się zresetować.

Wdrożenie technik rozciągania do swojej rutyny, w tym ruchów nadgarstków, szyi i ramion, pomoże utrzymać luźne stawy i krążenie krwi.

3. Uważna medytacja

Jeśli stosujesz techniki rozciągania i nadal odczuwasz stres i niepokój związany z nieznaną przestrzenią roboczą i ciągłym niepokojem wokół koronawirusa, uważna medytacja to świetny sposób na skupienie się na sobie.

Pozwolenie sobie na zamknięcie oczu i skupienie się na oddechu to najlepszy sposób na rozpoczęcie medytacji. Uspokajanie umysłu i ciała pomaga obniżyć poziom kortyzolu, zmniejsza reakcję walki lub ucieczki, pomaga nam lepiej przetwarzać nasze emocje, łagodzi lęki i wiele więcej, co sprawia, że ​​to ćwiczenie jest bardzo ważne, pomagając nam przetrwać wzloty i upadki naszego codziennego życia.

4. Utwórz swoją własną rutynę

Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś w domu, możesz zostać uwięziony w wolności, którą nagle dostałeś.

To znaczy przyznaj, że masz teraz telewizor, internet, prace domowe, hobby, wszystko to na wyciągnięcie ręki. Dla niektórych może to nie mieć większego znaczenia, ale dla innych rozproszenie może być naprawdę ogromne.

Najlepszym sposobem na walkę z rozproszeniami jest stworzenie rutyny na swój dzień bardzo podobnej do tej, którą masz w biurze. Wstawaj o tej samej porze, weź prysznic i przygotuj się na cały dzień, zjedz zdrowe śniadanie i rozpocznij dzień tak, jak zwykle bez porannych dojazdów do pracy. Wyłącz telewizor i muzykę podczas pracy, aby uniknąć rozpraszania uwagi. Odetnij się od reszty domu, aby nie dać się wciągnąć w niekończący się stos prania, wpatrujący się w ciebie z sypialni po drugiej stronie korytarza.

Bądź otwarty i szczery również wobec członków rodziny. Być może twój partner/współlokator pomyślał, że skoro będziesz w domu przez cały dzień nic nie robiąc, możesz teraz zrobić X, Y, Z – źle! Poinformuj ich, że nie różni się to od przebywania w biurze, a listą rzeczy do zrobienia zajmiesz się po godzinach pracy.

5. Zachowaj spokój

Żyjemy w czasach wielkiej niepewności, których wielu z nas nigdy wcześniej nie doświadczyło. W internecie i mediach krąży wiele dezinformacji, co sprawia, że ​​jeszcze bardziej przytłacza to, że nie wiadomo, dokąd się zwrócić. Ważną rzeczą do zapamiętania pośród chaosu jest zachowanie spokoju.

W czasach niepewności bardzo ważne jest skupienie się na oddechu, zdrowiu i dobrym samopoczuciu, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie utrzymanie. W miarę możliwości spożywaj zdrową dietę, w tym owoce i warzywa, a także myj ręce przy każdym kontakcie z człowiekiem. Sprzątaj swój dom i miejsce do pracy tak często, jak to możliwe i odpoczywaj.

Upewnij się, że śpisz wystarczająco długo. Jeśli siłownia jest częścią twojej normalnej rutyny, wiele siłowni i studiów jogi oferuje zajęcia online, dzięki czemu możesz się dostroić i pozbyć się części tej stłumionej energii. Spacer to kolejny świetny sposób na uwolnienie energii, zachowując zdrowy dystans od innych.

Pamiętaj także, że sytuacja jest tymczasowa! Skorzystanie z tych sugestii pomoże Ci zachować produktywność podczas pracy w domu oraz jak najlepiej wykorzystać obecną sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.