Stosowanie Marihuany Podczas PMS

Konopie indyjskie i zespół napięcia przedmiesiączkowego: jak marihuana łagodzi objawy cyklu miesiączkowego.

Kobiety mogą skorzystać na legalizacji marihuany na wiele sposobów – roślina pomaga poprawić lokalną gospodarkę, zwiększa możliwości medyczne i terapeutyczne dla rodziny. Ale być może jednym z największych powodów, dla których coraz więcej kobiet decyduje się na marihuanę, jest ulga, jaką zapewnia ona w przypadku dyskomfortu związanego z cyklem miesiączkowym.

Cykl miesiączkowy to proces, w którym organizm kobiety przygotowuje się do potencjalnej ciąży. Jeśli ciąża nie wystąpiła pod koniec cyklu, nagromadzona tkanka wyściełająca macicę zostaje odcięta i wydalana przez kanał pochwowy w postaci krwi i zakrwawionej tkanki. Proces ten jest wywoływany przez obniżenie poziomu estrogenów, co może również skutkować wahaniami nastroju, trądzikiem, zaburzeniami snu i bólem. Bolesne skurcze macicy są częste, ponieważ mięsień pracuje, aby wydalić zbędną tkankę, ale inne bóle, takie jak ból krzyża i głowy, są również powszechne w „tej porze miesiąca”. Dodaj do tego depresję, nudności, problemy ze skurczami oraz zmęczenie mięśni, a otrzymasz okropny 4-8-dniowy dyskomfort, do którego większość kobiet była zmuszona przyzwyczaić się.

Ból głowy

Niektóre produkty dostępne bez recepty, takie jak Midol lub termofor, mogą pomóc złagodzić dyskomfort, ale nie robią zbyt wiele w przypadku wahań nastroju, trądziku lub przypadków, gdy czujesz jakby ktoś uderzył cię mocno w jelita (i na pewno nie ułatwiają radzenia sobie z trudnym współpracownikiem z biura). Ale marihuana może! W rzeczywistości produkty z konopi indyjskich mogą złagodzić większość objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i miesiączki.

Konopie indyjskie i PMS

Dyskomfort menstruacyjny nie zaczyna się, gdy pojawia się krwawienie. Dla wielu kobiet (w rzeczywistości 84 procent) PMS lub zespół napięcia przedmiesiączkowego to pierwsza wskazówka, że ​​zaraz zacznie się miesiączka. PMS zwykle rozpoczyna się 7-14 dni przed rozpoczęciem miesiączki i charakteryzuje się objawami, takimi jak skurcze, tkliwość piersi, zmęczenie, wahania nastroju i trądzik. Ale marihuana może pomóc zmniejszyć ból związany ze skurczami i nadwrażliwością, poprawić wzorce snu, aby zminimalizować zmęczenie, podnieść i ustabilizować nastrój, a nawet poprawić stan skóry, gdy jest stosowana miejscowo. Estrogen spada dwa razy w średnim cyklu – raz tuż po owulacji, a drugi raz na kilka dni przed miesiączką – co również obniża poziom serotoniny, który moderuje nastrój, powodując problemy takie jak depresja, lęk i drażliwość.

Co ciekawe, konopie mogą zwiększać produkcję serotoniny i regulować jej wchłanianie dzięki obecności receptorów kannabinoidowych na neuronach serotoninowych. Spożywanie marihuany, gdy poziom serotoniny jest niski (na przykład, gdy ktoś ma rozpocząć okres) może pomóc zmniejszyć intensywność tych złych skutków. Innymi słowy, nie tylko „haj” sprawia, że ​​czujesz się lepiej, ale raczej sposób, w jaki kannabinoidy pomagają regulować wahania hormonów, aby nie były tak ekstremalne.

Konopie indyjskie i estrogen

Jak już wspomnieliśmy, zespół napięcia przedmiesiączkowego charakteryzuje się spadkiem poziomu estrogenów, który jest również przyczyną większości odpowiadających mu dolegliwości. I chociaż tak, marihuana może pomóc złagodzić te objawy, niski poziom estrogenu sprawia, że ​​marihuana jest mniej skuteczna. Zgadza się: w tym samym okresie miesiąca, w którym zioło jest Ci najbardziej potrzebne, będziesz też potrzebować więcej, aby poczuć jego działanie.

Według Rebecca Craft, psycholog z Washington State University, która badała wpływ marihuany na żeńskie hormony: „W przypadku THC, zauważamy bardzo wyraźny wzrost wrażliwości na tą substancję w momencie kiedy kobiety przechodzą przez owulację – dokładnie wtedy, gdy ich poziom estrogenu osiągnął szczyt i spada”. Ta zmienna tolerancja na konopie indyjskie kobiety przez cały miesiąc jest jednym z głównych powodów, dla których badania nad konopiami indyjskimi koncentrują się na mężczyznach, ale powinny również podkreślać znaczenie ostrożności podczas dawkowania z produktami spożywczymi lub koncentratami. To, czego potrzebowałeś, abyś był na haju w zeszłym tygodniu, może być zbyt duży w tym tygodniu, więc bądź ostrożny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.