Rekordowa liczba Amerykanów próbowała cannabis

To, co kiedyś było aktem przeprowadzanym w tajemnicy, dzisiaj jest bardziej powszechne niż cokolwiek innego. Konsumenci nie obawiają się już rozmawiać o przyjemności, w dużej mierze dzięki rosnącej liczbie stanów, w których cannabis jest legalne.
Nowe badania ujawniają, że więcej Amerykanów niż kiedykolwiek przyznaje się nie tylko do jednorazowego próbowania marihuany, ale także do codziennego jej stosowania.

Przez ostatnie 48 lat krajowa agencja o nazwie Gallop rejestrowała wszystkie liczby związane z marihuaną, w tym ile Amerykanów ją próbowało, ile jointów paliło dziennie, co najbardziej wpływa na wzrost tych liczb itp.

Ostatnie badanie, przeprowadzone w lipcu 2017 roku, wykazało wyższe liczby niż kiedykolwiek. 45 procent Amerykanów przyznało się do spróbowania marihuany co najmniej raz w swoim życiu. Jeśli porównamy tę liczbę do spisu powszechnego z 2016 roku, 45 procent przełoży nam się na około 112 milionów osób.

Kiedy Gallop rozpoczął badanie w 1969 roku, tylko 4 procent badanych przyznało się do stosowania cannabis. Pomiędzy połową lat 80 i 90 XX wieku liczba ta utrzymywała się na stosunkowo niskim poziomie, poza wzrostem do 34 procent w roku 1999, które zbiegło się z przejściem pierwszych przepisów medycznych odnośnie cannabis – Prop 215.

Podobnie, roślinie liczba użytkowników, którzy spożywają cannabis codziennie. W 2013 roku jedynie 7 procent badanych przyznało się do regularnego stosowania cannabis. W ostatnim sondażu było to już 12 procent osób, które stwierdziły, że stosują cannabis regularnie, a nawet codziennie. Mimo, że 12 procent może wydawać się liczbą niewielką, oznacza to, że około jedna osoba na osiem stosuje cannabis codziennie w Ameryce, a to już imponujące, prawda?

Legalizacja zarówno rekreacyjnego jak i medycznego zastosowania cannabis pomaga zdyskredytować szkodliwe stereotypy, które otaczają zarówno marihuanę jak i jej użytkowników.

Legalizacja zapewnia również łatwiejszy dostęp do rośliny. Nie ma już potrzeby, aby spotykać się z nielegalnym dilerem na rogu ulicy. Kiedy cannabis pochodzi z licencjonowanego sklepu, konsumenci czują się bardziej bezpieczni podczas zakupów i stosowania samej substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.