sklep z nasionami marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, thc

Rozpoczynanie pracy przed 10 rano jest równoznaczne torturami

Rozpoczynanie pracy przed 10 rano jest równoznaczne torturami, TanieSianie, Tanie Sianie

Istnieje tylko kilka bardziej bolesnych dźwięków, bardziej przeszywających i dręczących niż poranny budzik. Dla wielu osób pierwsza połowa dnia jest nasycona mglistą depresją. W ciągu tych 30 minut nawet świeccy uczą się modlić; przeciętny dzień pracy zaczyna się o 9 rano lub wcześniej. Ale według co najmniej jednego badacza, neurobiologa Uniwersytetu Oksfordzkiego, doktora Paul Kelley, poranna rutyna jest równoznaczna z torturami.

Kelley mówi, że rytmy dobowe osób w wieku poniżej 55 lat nie zgadzają się z typowymi godzinami pracy od 9:00 do 17:00.

Zmuszanie pracowników do pracy wcześniej niż o 10:00 jest formą tortur biologicznych, twierdzi dr Kelley.
Aby zmaksymalizować zdrowie i produktywność studentów i pracowników, wierzy, że 16 – latkowie nie powinni rozpoczynać swoich zajęć wcześniej niż o 10:00. Dla 18 – latków dzień pracy powinien rozpoczynać się o 11:00. Dr Kelley przetestował nawet tę teorię w klasie, w której uczył w gimnazjum w North Tyneside w Anglii, wynikiem był prawie 20 – procentowy wzrost liczby najlepszych ocen.

„Personel powinien rozpoczynać pracę o godzinie 10:00. Nie wracasz do (9:00 rano) punktu początkowego 'aż do 55’”- powiedział dr Kelley na Brytyjskim Festiwalu Nauki, którego gospodarzem był University of Bradford.
„Mamy społeczeństwo pozbawione snu. Jest to bardzo szkodliwe dla systemów ciała, ponieważ wpływasz na układy fizyczne, emocjonalne i wydajnościowe w ciele.”

Dr Kelley pracuje obecnie nad kolejnym badaniem – obejmującym cztery lata i 100 szkół średnich – w którym niektóre szkoły rozpoczynać będą zajęcia o 10:00. Badanie zostanie ukończone w 2018 roku i może mieć znaczący wpływ na przyszły czas rozpoczynania się nauki w szkołach na całym świecie.

Naukowcy odkryli, że nastolatkowie są biologicznie skłonni do pracowania do późnych godzin nocnych. Dodatkowo, pozbawienie sny może prowadzić do szeregu niekorzystnych problemów ze zdrowiem psychicznym u nastolatków, grupy często zmagającej się już ze zmieniającymi się hormonami. Kwestie te mogą obejmować niepokój, chroniczny stres, impulsywne zachowania, brak skupienia.

I nie dotyczy to tylko nastolatków. Brak snu może prowadzić do zwiększonego ryzyka poważnych problemów zdrowotnych u dorosłych w każdym wieku, w tym chorób serca, nadciśnienia, otyłości itp. Dr Kelley skłania społeczeństwo do zadania pytania, czy ryzyko jest warte wczesnego wstawania.
„Twoja wątroba i serce posiadają różne wzory, a ty prosisz je o zmianę o dwie lub trzy godziny. Jest to problem międzynarodowy. Każdy cierpi, a wcale nie musi tak być.” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.