Naukowcy odkryli optymalną dawkę marihuany

Ile marihuany to za dużo marihuany? Odpowiedź jest w dużej mierze zależna od tego, kogo pytasz. Niektórzy twierdzą nawet, że nie istnieje coś takiego, jak zbyt duża dawka. Jednak eksperci, którzy niedawno przeprowadzili badanie naukowe opublikowane przez Journal of Alcohol and Drug Dependence twierdzą, że znaleźli odpowiedź.

Zgodnie z badaniem, 7.5mg THC to optymalna dawka, która utrzyma każdego w pełnym poczuciu relaksu i da najlepsze możliwe efekty.

Naukowcy umieścili 42 zdrowych ochotników w stresującej sytuacji, a następnie dali im normalne zadanie. Uczestników podzielono na grupę placebo, grupę 7.5mg THC oraz 12.5mg THC. Dokonano odkrycia po wykonaniu oceny nastroju, istotnych objawów oraz poziomu kortyzolu.

7.5mg THC znacząco zredukowało poziom stresu (wykonano Trier Social Stress Test).

W grupie 12.5mg THC wykazano różne wyniki. Ale w większości przypadków dawka THC o wysokości 12.5mg zwiększała negatywny nastrój, zarówno przed jak i przez cały czas trwania zadania.

Jedną z głównych przeszkód w walce o zalegalizowanie marihuany jest znalezienie optymalnych wymagań dotyczących dawkowania jej. Agencje federalne często cytują te kwestie, gdy wypowiadają się na tematy dotyczące marihuany.

Indywidualne poziomy metaboliczne są kluczem w próbie zrozumienia, jaki poziom THC jest optymalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.