Gdzie marihuana zostanie zalegalizowana na końcu?

9 stanów w USA, które prawdopodobnie zalegalizują marihuanę jako ostatnie.

Zakaz stosowania marihuany szybko znika z mapy USA, ale prawdopodobnie nie zniknie od razu. Nawet jeśli Kongres uchyli zakaz federalny, niektóre stany prawdopodobnie zdelegalizują ją na poziomie stanowym.

Jeśli Kongres będzie chciał działać, z pewnością zaczeka aż większość stanów przeprowadzi legalizację na jakimkolwiek poziomie.

Oto lista 9 stanów, które najprawdopodobniej zalegalizują marihuanę jako ostatnie lub nie zalegalizują jej wcale:

1. Alabama

Ten stan nadal ma kilka hrabstw, w których zabronione jest spożywanie alkoholu – częściowo lub całkowicie, więc nie chcemy nawet komentować podejścia Alabamy do legalizacji marihuany.

2. Idaho

Państwo pod wpływem Mormona uchwaliło ustawę o substancjach bogatych w CBD, ale osoby prowadzące kampanie dotyczące medycznej marihuany nie były w stanie zakwalifikować wniosku, który następnie trafiłby do głosowania.

3. Kansas

Co tu dużo mówić, państwo republikańskie, brak jakiegokolwiek procesu inicjatywy, niewielkie poparcie dla legalizacji marihuany.

4. Luizjana

W tym stanie obowiązuje kilka najostrzejszych w całym USA przepisów prawnych dotyczących marihuany, a w tym nawet 20 lat więzienia za powtarzające się posiadanie marihuany i dożywocie w więzieniu za posiadanie marihuany, jeśli dana osoba posiada już tego rodzaju przestępstwo na swoim koncie.

5. Północna Dakota

Jest to stan rolny, który zatwierdził przemysłową produkcję konopi, ale zarówno rząd jak i mieszkańcy nie chcą poruszać nawet tematu marihuany, nie mówiąc już o legalizacji.

6. Oklahoma

Stan zdominowany jest przez Republikanów i jest jednym z najbardziej konserwatywnych stanów w kraju.

7. Południowa Karolina

Nie pojawił się tutaj żaden proces inicjatywy, więc wszystko zależy od legislatury, która natomiast kontrolowana jest przez Republikanów.

8. Południowa Dakota

W stanie nastąpił proces inicjatywy, ale istnieje także wątpliwa szansa na legalizację, ponieważ jest to jedyny stan, który nie zatwierdził medycznej marihuany mimo jej dwukrotnego pojawienia się na głosowaniu.

9. Utah

Jest to kolejny stan, w którym w rządzie dominują Republikanie i gdzie jedynym ustępstwem legislacyjnym do reformy prawa cannabis było przejście ustawy o marihuanie, która nie zawiera żadnego procentu THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.