Medyczna marihuana w odniesieniu do jaskry

Główną zaletą marihuany, która odnosi się do ślepoty jest to, że zmniejsza ona ciśnienie wewnątrzgałkowe u pacjentów. W jednym z badań stwierdzono, że ponad 80 procent pacjentów, którzy palą marihuanę, doświadcza obniżenia IOP w zakresie od 16 do 45 procent.

Aby potwierdzić powyższe wyniki, w innym badaniu stwierdzono, że stosowanie kannabinoidów z marihuany powoduje radykalne zmniejszenie IOP wśród pacjentów spożywających kannabidiol i tetrahydrokannabinol. Marihuana nie tylko zmniejsza IOP, ale także obniża ciśnienie krwi.

Jeśli cierpisz na jaskrę i szukasz lekarstwa, marihuana może być czymś naprawdę obiecującym, jednak powinieneś porozmawiać o tej opcji z lekarzem okulistą – zwłaszcza jeśli przyjmujesz już jakieś leki.

Oprócz tego, należy również zachować ostrożność pod kątem prawa, ponieważ stosowanie marihuany może nie być legalne w miejscu w którym mieszkasz.

Niemniej jednak, leczenie jaskry za pomocą marihuany jest jednym z najbardziej obiecujących odkryć naszych czas, ale jej stosowanie powinno odbywać się pod okiem lekarza. Prowadzone są obecnie badania mające na celu udowodnienie i sfinalizowanie ustaleń dotyczących możliwości leczenie, jakie oferuje marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.