77% Amerykanów popiera medyczną marihuanę

Sondaż: 77% Amerykanów popiera stosowanie medycznej marihuany.

Według sondażu przeprowadzonego przez CBS News, przytłaczająca liczba Amerykanów uważa, że lekarze powinni legalnie przepisywać marihuanę swoim pacjentom. Sondaż przeprowadzony w październiku tego roku wśród 1033 dorosłych w całym kraju wykazał, że 77 procent Amerykanów popiera stosowanie marihuany. Zwolennicy ci pochodzą z różnych środowisk i obejmują Demokratów, Republikanów i Niezależnych, a także liberałów, umiarkowanych oraz konserwatystów.

Chociaż jest to dobra wiadomość dla pacjentów i dostawców marihuany, powinna być ostrzeżeniem dla całej administracji prezydenta, która prowadzi kontrole dostawców marihuany w Kalifornii, Montanie i Waszyngtonie. Nie tylko zraża ona do siebie społeczność medycznej marihuany, ale także prawdopodobnie sprzeciwia się woli 3 na 4 Amerykanów.

Ankieta CBD News wykazała również wzrost liczby osób popierających pełną legalizację marihuany od czasu, gdy po raz pierwszy zadano to pytanie w 1979 roku. Jednak tylko 40 procent Amerykanów uważa, że marihuana powinna być legalna w stu procentach.

W każdym razie, wartości procentowe poparcia różnią się, gdy przyjrzymy się konkretnym grupom wiekowym. Nic dziwnego, że liberałowie popierają legalizację bardziej niż konserwatyści 66 procent vs 25 procent, a także że młodzi ludzie w wieku 18-29 lat są za legalizacją bardziej niż starci Amerykanie w wieku 65+ – 52 procent vs 28 procent.
Obszar geograficzny, który wykazuje największy support medycznej marihuany to zachód, na którym znajduje się większość miejsc, w których zalegalizowano medyczne zastosowanie marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.