Jakie choroby można leczyć

Jakie choroby można leczyć za pomocą marihuany?

Poniżej lista kilku chorób lub zaburzeń, które można leczyć za pomocą marihuany:

• padaczka

Leczenie napadów padaczkowych jest jednym z medycznych zastosowań cannabis. Z badań wynika, że pomagają one pacjentom cierpiącym nie tylko na padaczkę, ale także na zespół Tourette’a. Olej z cannabis, jeśli jest właściwie stosowany, może całkowicie zatrzymywać napady.

Większość rodziców, którzy posiadają dzieci chore na epilepsję, stosuje olej z cannabis, ponieważ jak wynika z wielu raportów, biorąc pod uwagę standardowo oferowane leczenie, okazuje się on nieporównywalnie skuteczny.

• jaskra

Marihuana od wielu lat jest reklamowana jako jedno z najskuteczniejszych rozwiązań w leczeniu jaskry u pacjentów, którzy stosują marihuanę w ramach terapii. Większość z nich ucieka się do próbowania wszystkich możliwych środków i rozwiązań.

Marihuana pomaga pacjentom cierpiącym na jaskrę w wielu częściach świata.

• stany bólowe

Marihuana może łagodzić objawy bólowe pojawiające się w różnych chorobach, w tym przy zapaleniu stawów.

Dużo ludzi sięga po cannabis w zarządzaniu bólem, ponieważ okazuje się, że związek zwany tetrahydrokannabinolem (THC) doskonale łagodzi ból. Badania wykazały, w jaki sposób związek ten może pomóc w aktywacji szlaków układu nerwowego, oraz w blokowaniu sygnałów bólowych docierających do mózgu. Dlatego mówi się, że marihuana pomaga w bólach związanych z nerwami i neuropatią.

• zespół stresu pourazowego

Innym powszechnym zastosowaniem medycznym cannabis jest PTSD. Wiele pacjentów, stosujących już cannabis wykazało pozytywne efekty oraz ustępstwo choroby po zastosowaniu marihuany. Cannabis pomaga pacjentom, którzy cierpią z powodu niepokoju, retrospekcji oraz koszmarów sennych.

• borelioza

Znana jako choroba neurologiczna, borelioza jest stanem który według medycyny może być leczony za pomocą marihuany. Stosowanie oleju cannabis, lub nawet palenie marihuany, może pomóc w leczeniu wszelkiego rodzaju dyskomfortu i bólu związanego z chorobą.

Marihuana pomaga pacjentom złagodzić ból stawów, drgawki, poprawić apetyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.