Marihuana w Nevadzie

Rekreacyjna marihuana w Nevadzie została zalegalizowana w listopadzie 2016 roku. Po zatwierdzeniu przez 54 procent głosujących Question 2 zalegalizowało stosowanie marihuany wśród dorosłych powyżej 21 roku życia oraz posiadania do 1 uncji marihuany na własny użytek. Medyczna marihuana jest w Nevadzie legalna od 2000 roku.

Rynek rekreacyjnej marihuany w Nevadzie dosłownie wystrzelił w górę. Po zaledwie dwóch tygodniach sprzedaży w stanowych przychodniach prawie skończyły się dostawy cannabis. Od tego czasu sprzedaż kontynuowała swój silny start przez kolejne cztery miesiące raportowanej sprzedaży, mocno wyprzedzając prognozy. Sprzedaż osiągnęła 27 mln dolarów w lipcu, 33 mln dolarów w sierpniu i 27,7 mld dolarów we wrześniu oraz 37,9 w październiku.

Firma New Frontier zajmująca się badaniami na rynku cannabis mówi, że rynek konopi w Nevadzie osiągnie wartość +- 630 milionów dolarów do 2020 roku.

W chwili obecnej Nevada, podobnie jak wszystkie inne stany w których legalna jest rekreacyjna marihuana, nie pozwala na społeczne lub publiczne wykorzystanie marihuany. Jest to szczególnie ważny problem w Nevadzie, ze względu na to że przyciąga ona ponad 42 miliony turystów rocznie w samym Las Vegas.

„Las Vegas odwiedza 40 milionów turystów rocznie, więc koniecznie musimy coś zmienić” – mówi senator Tick Segerblom.
„Niestety, ale nie ma miejsca, w którym turysta może korzystać z rekreacyjnej marihuany. Nie można jej palić w pokoju hotelowy. Nie można w restauracji, ani na żadnych koncercie.”

Niektórzy urzędnicy w hrabstwie Clark mówią, że nie chcą wprowadzać marihuany na salony, ponieważ obawiają się iż może spowodować to interwencję lub kontrolę ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.