Zasady legalnej marihuany w Kanadzie

Zasady legalnej rekreacyjnej marihuany w Kanadzie.

Jako iż Kanadyjczycy mogą kupować legalnie rekreacyjną marihuanę od licencjonowanych producentów w różnych punktach sprzedaży detalicznej, z pewnością zastanawiasz się na jakich zasadach będzie się to odbywać.

Kanadyjczycy z całego kraju mogą zamawiać marihuanę w internecie od producentów posiadających licencję federalną oraz mogą uprawiać do czterech roślin w domu.

Dorośli mogą posiadać przy sobie do 30 gramów (1 uncja) marihuany w miejscach publicznych.

Produkty spożywcze zawierające marihuanę nie będą od razu dostępne w sprzedaży – dopiero około rok od wejścia w życie ustawy. Opóźnienie ma dać rządowi czas na określenie właściwych regulacji dla tych produktów.

Minimalny legalny wiek do kupna i konsumpcji został federalnie ustawiony na 18 lat, ale niektóre prowincje zdecydowały się samodzielnie ustawić go na 19 lat.

Prowincje odpowiedzialne są za to w jaki sposób sprzedawane jest marihuana i mają władzę ustanawiania różnych innych ograniczeń w zakresie stosowania marihuany w ramach ich jurysdykcji – na przykład miejsca, gdzie można konsumować oraz palić marihuanę.

Oprócz tego, rząd federalny ustalił wytyczne dla tego jak wyglądać ma finalny produkt – zwykłe opakowanie, minimalny branding, ostrzeżenie zdrowotne.

Rząd w przyszłości nałoży również ograniczenia na promocje skierowane do młodych ludzi, promocje poprzez sponsoring lub przedstawianie celebrytów w reklamach – jednak na te regulacje musimy jeszcze chwilę poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.