Urzędnicy w Pensylwanii popierają medyczną marihuanę

Mimo iż pojawiło się ostatnio wiele wysiłków administracji Trumpa mających na celu powstrzymanie działań związanych z marihuaną, gubernator Wolf poinformował, że zamierza chronić pacjentów z Pensylwanii przed ingerencją rządu federalnego.

W zeszłym roku, po tym jak amerykański prokurator generalny usiłował wyeliminować federalne zabezpieczenia medycznej marihuany, gubernator odpowiedział ostro sformułowanym listem otwartym.

W tym miesiącu, gubernator Wolf powtórzył swoje przyrzeczenie występując przeciwko medycznej marihuanie, oświadczając:
„Pomimo kroków w tył czynionych przez administrację Trumpa, będę nadal chronić pacjentów cierpiących na raka, dzieci z epilepsją, weteranów z PTSD i wszystkich mieszkańców Pensylwanii, którzy odnajdują ulgę w medycznej marihuanie.”

„W Pensylwanii zalegalizowaliśmy medyczną marihuanę w przytłaczający i ponadpartyjny sposób, a my jesteśmy zaledwie miesiące od otrzymania leku dla pacjentów, którzy naprawdę go potrzebują.”

Naczelny prokurator generalny Josh Shapiro również niedawno skomentował usunięcie zabezpieczeń federalnych.

„Moim zadaniem jest utrzymywanie prawa tutaj w Pensylwanii; i na zasadzie dwupartyjnej, ustawodawca uchwalił, a gubernator podpisał ustawę o medycznej marihuanie” – powiedział Shapiro.

Ponadto, organy ds. nadzoru cannabis w Pensylwanii ogłosiły na początku tego miesiąca, że nie będą już udostępniać swoich rejestrów pacjentów medycznej marihuany dla organów ścigania państwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.