Fakty na temat koncentratów

Wszyscy kochamy koncentraty z cannabis, ale ile tak naprawdę o nich wiemy?

Koncentraty z cannabis to rzecz naprawdę niezwykła. Można z nimi zrobić prawie wszystko: palić je, jeść, wcierać w skórę… i tak dalej.

Ale ile tak naprawdę o nich wiemy? Niewiele, więc przychodzimy z pomocą!

1. Czy wiedziałeś, że koncentraty istnieją już od tysięcy lat?

W czasach starożytnych cannabis było niezwykle cenne, a czasem nawet uznawane za święte. Czasami chowano ludzi w grobowcu z marihuaną. Ze względu na to, że roślina była tak użyteczna, starożytni ludzie używali jej do praktycznie wszystkiego – a w tym do wytwarzania koncentratów.
Naturalnie nie stosowano butanu do ich produkcji jak to ma miejsce dzisiaj. Starożytni ludzie stosowali koncentraty na wiele sposobów, na które i my wykorzystujemy je dzisiaj. Koncentraty były również często używane we wszelkiego rodzaju rytuałach, często tych uzdrawiających.

2. Jeśli twój haj będzie wystarczająco mocny, możesz doświadczyć halucynacji.

Odkrył to jeden z naszych znajomych, kiedy po raz drugi testował koncentraty. Nie tylko doświadczył uczucia znajdowania się w innej przestrzeni, ale opowiadał, że również widział niestworzone rzeczy. Takie zjawisko trwa niestety tylko około 45 minut, ale całe doświadczenie może być przy tobie kilka dobrych godzin.

3. Koncentraty są przeznaczone dla wszystkich, nie tylko dla ludzi stosujących cannabis.

Kiedy myślisz o koncentratach, możesz sobie wyobrażać, że powinny być one przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku rekreacyjnego… Jednak to nie prawda. Wszystko się zmienia, a to głównie dlatego, że wiele pacjentów stosujących cannabis zaczyna odkrywać korzyści płynące z dabbowania, szczególnie w celu uśmierzania bólu.

4. Istnieje wiele sposobów na stworzenie ich.

Większość ludzi jest świadomych metody z użyciem butanu. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza i najczęściej stosowana metoda, ale w rzeczywistości istnieje wiele różnych sposobów na wytworzenie koncentratu, chociaż można je podzielić na dwie główne kategorie: z rozpuszczalnikiem i bez.
Na przykład w metodzie rozpuszczalnikowej można użyć CO2, alkoholu, czy propanu. Ważne jest, aby pamiętać, że ta sama metoda może za każdym razem przynieść inny rezultat.

5. Różne nazwy koncentratów mają znaczenie.

Podobnie jak różne nazwy odmian marihuany, różne nazwy koncentratów spełniają różne funkcje. Wszystko, czyli nazwa zależy od tekstury koncentratu. Wax, budder, shatter… i tak dalej. Rozumiesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.