Uprawa wielu odmian naraz

Pomyślna uprawa kilku różnych odmian zwykle zależy od twojego zaangażowania, które w nią włożysz. Jeśli po prostu zaczniesz tak samo jak normalnie z jedną odmianą, jest szansa, że w krótkim czasie zaczniesz rwać sobie włosy z głowy, ponieważ napotkasz wszelkiego rodzaju problemy. Z drugiej strony, jeśli zaplanujesz wszystko ostrożnie, w niedługim czasie zbierać będziesz pąki różnych odmian i będziesz mógł poczuć się jak prawdziwy koneser ze słoikami pełnymi różnych, ekscytujących odmian.

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, ile roślin zmieści się w pokoju przeznaczonym do uprawy bez zbytniego przepełnienia. Rozumie się przez to zarówno wymiar poziomy jak i pionowy. Następnie, a co ważniejsze, powinieneś zdecydować jakie odmiany chcesz razem uprawiać. Chcesz skupić się na różnych rodzajach indic, czy raczej na hybrydach? Najtrudniejszą i najbardziej ryzykowną rzeczą jest uprawa czystych indic i czystych sativ razem, ponieważ rosną one całkiem inaczej. Z tego powodu nie zalecamy decydowania się na taki krok – dopóki nie zajmujesz się uprawą profesjonalnie lub do momentu aż twoje doświadczenie będzie na naprawdę wysokim poziomie. Jeśli chcesz uprawiać kilka odmian razem, najlepiej trzymaj się hybryd, które mają podobne wzorce wzrostu, ale różne efekty, smaki i aromaty.

Jak pewnie wiesz, palenie cały czas jednej odmiany może stać się nieco nudne. Jeśli jednak wyhodujesz kilka odmian jednocześnie, z pewnością w końcu uzyskasz większą różnorodność odmian. Oznacza to wiele różnych efektów, zapachów, profili terpenowych, smaków itp. Niektóre osoby lubią palić indici przez cały dzień; niektórzy wolą hybrydy, a inni znów sativy. Jeśli jesteś takim rodzajem osoby to w porządku. Ale odmiany cannabis są tak różnorodne, że szkoda tego w pełni nie wykorzystać.

Dzięki posiadaniu kilku różnych odmian będziesz mógł dostosować palenie do swoich potrzeb. Jeśli chcesz zachować skupienie, kreatywność i produktywność przez cały dzień, wybierz hybrydę z efektami które skłaniają się ku sativom. Jeśli stawiasz na relaks w godzinach wieczornych, najlepsze będą dla ciebie hybrydy z efektami indici. Jeśli szukasz efektów terapeutycznych, postaw na odmianę bogatą w CBD. Dzięki różnorodności hybryd, nie musisz przechodzić z jednego krańca do drugiego. Niektóre hybrydy równoważą efekty indica i sativa.

Uprawa różnych odmian jednocześnie powoduje często zwiększenie plonów. Oczywiście zależy to w dużej mierze od odmian, które razem uprawiasz. Ale ogólnie, dzięki wyborowi różnych odmian, maksymalizujesz potencjał swojego obszaru uprawy.

Jeśli hodujesz różne odmiany cannabis w tym samym czasie, z pewnością szybko staniesz się mistrzem uprawy. Uprawa marihuany jest ogólnie trudne samo w sobie, a przy wyborze różnych odmian staje się ono jeszcze trudniejsze, co oznacza więcej pracy, ale również więcej doświadczenia.

Przy uprawie wielu różnych odmian marihuany naraz musisz dostosować się do różnych potrzeb nie tylko jednej odmiany, ale dwóch, trzech lub nawet więcej. Jeśli jesteś przyzwyczajony do uprawy indici, dodanie hybryd lub sativ nauczycie cię z pewnością wiele o tych odmianach. Próby i błędy są częścią tej podróży i z pewnością leżą na drodze do stania się mistrzem uprawy.

Przy uprawie marihuany zalecamy robienie notatek, szczególnie przy uprawie różnych odmian w tym samym czasie. W późniejszych etapach będziesz mógł na nich polegać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.