Jak Długo Marihuana Pozostaje w Organizmie?

Skutki marihuany – znanej również jako trawa, narkotyki lub konopie indyjskie – mogą być odczuwalne niemal natychmiast i na ogół nie trwają dłużej niż kilka godzin. Jednak ślady marihuany można znaleźć w twoim organizmie nawet przez dziewięćdziesiąt dni. Dokładny czas, przez jaki marihuana może być wykryta w twoim ciele, zależy od tego, jak regularnie zażywasz narkotyk i jaką ilość spożywasz.

Proces usuwania tetrahydrokanabinolu (THC) z organizmu nazywany jest detoksem, który często jest pierwszym krokiem w leczeniu uzależnień. Chociaż marihuana jest używana medycznie i rekreacyjnie, jest najczęściej nadużywanym narkotykiem w Ameryce. Według Administracji ds. Nadużywania Substancji i Zdrowia Psychicznego (SAMHSA), około jedna na dziesięć osób, które regularnie spożywają marihuanę, uzależnia się. Jest to jednak znacznie wyższe w przypadku osób, które zaczynają używać marihuany przed ukończeniem 18 lat.

Palenie marihuany od najmłodszych lat może prowadzić do zaburzeń zdrowia psychicznego i nadużywania narkotyków. Jeśli znasz kogoś, kto zmaga się z uzależnieniem, zachęć go do zasięgnięcia profesjonalnej porady medycznej lub pomóż mu znaleźć zasoby zdrowia psychicznego w Twojej okolicy. Podobnie, jeśli okaże się, że żyjesz z nałogiem, skontaktuj się z ośrodkiem odwykowym, takim jak nasz, w celu leczenia.

Jak długo działa marihuana?

THC jest główną substancją chemiczną obecną w marihuanie i odpowiada za haj odczuwany podczas używania narkotyku. Inne składniki marihuany nie pozostają w organizmie zbyt długo, dlatego konopie i inne produkty na bazie marihuany zapobiegają oblaniu testu narkotykowego.

Według przeglądu opublikowanego w Therapeutic Drug Monitoring, poziomy THC są najwyższe już od trzech do ośmiu minut po inhalacji marihuany. Po tym czasie gwałtownie spadają.
Metabolity THC, substancja chemiczna, którą testuje większość testów narkotykowych, mają okres półtrwania wynoszący dwadzieścia godzin. Jest to czas potrzebny do metabolizowania połowy leku i opuszczenia krwioobiegu. Inne metabolity THC przechowywane w tkance tłuszczowej mają okres półtrwania od dziesięciu dni do dwóch tygodni. W rezultacie marihuana może pozostawać w twoim organizmie od jednego do dziewięćdziesięciu dni, w zależności od tego, jak ją spożywasz, twojego stanu zdrowia, stylu życia i wykonanego testu.

Testy narkotykowe

Jeśli musisz zdać test narkotykowy do pracy, ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu potrzebujesz na całkowity detoks. To, jak długo THC można zobaczyć w teście narkotykowym, zależy od rodzaju testu, który wykonujesz. Najczęstszymi testami na THC są testy moczu, testy włosów, testy śliny i testy krwi.

Badania moczu

Testy moczu są powszechną metodą testowania, jeśli chodzi o używanie marihuany. Po poproszeniu o wykonanie badania moczu, próbka moczu zostanie wysłana do badania. Większość testów moczu może wykryć wiele narkotyków, takich jak kokaina i amfetamina, w tej samej próbce.

Czas, w którym testy moczu mogą wykryć THC w próbce moczu, zależy od tego, w jaki sposób spożywasz marihuanę. U osób, które rzadko używają marihuany, THC będzie widoczne w badaniu moczu średnio przez jeden do trzech dni. THC pojawi się od pięciu do siedmiu dni po ostatnim spożyciu dla umiarkowanych użytkowników, podczas gdy dla codziennych użytkowników będzie to dziesięć do piętnastu dni. Tymczasem ciężkie, długoterminowe osoby używające marihuany mogą nie zdać testu moczu miesiąc po spożyciu marihuany.

Może wydawać się kuszące, aby przepłukać ciało wodą, aby szybko przejść test moczu, a nawet użyć syntetycznego moczu. Jednak większość testów narkotykowych jest dokładna i zostaniesz wezwany z powrotem na dalsze badania, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do wyniku lub jeśli twój mocz wydaje się rozcieńczony.

Testy śliny

Testy śliny są tanie, a wyniki są natychmiastowe. Z ust zostanie pobrany wymaz w celu pobrania płynu ustnego i sprawdzenia, czy zażywałeś narkotyki w ciągu ostatnich trzech do czterdziestu ośmiu godzin – to okno jest bliższe czterdziestu ośmiu godzinom w przypadku chronicznych użytkowników konopi indyjskich.

Badania krwi

Badanie krwi może dokładnie wykryć, czy brałeś marihuanę, ale okno wykrycia jest niskie. Badania krwi dokładnie wykrywają poziom THC we krwi przez jeden do dwóch dni po spożyciu. Jednak nie są powszechnie używane do wykrywania używania marihuany. Podobnie jak w przypadku innych testów, THC może być wykrywalny we krwi przewlekle używających dłużej i mogą dać wynik pozytywny czterdzieści osiem godzin po spożyciu.

Testy mieszków włosowych

W teście włosów mieszki włosowe są usuwane z ciała i testowane w laboratorium. Recenzowane badania, takie jak badanie Drug and Alcohol Review z 2017 r., pokazują, że testy na włosach są dobrym wskaźnikiem intensywnego (codziennego) używania marihuany w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jednak chociaż testy na włosy mają największe okno wykrywania, jakie zapewnia każdy test narkotykowy, nie mogą one wiarygodnie pokazać, ile dana osoba używa.

Fałszywie pozytywne testy

Wiele miejsc pracy wymaga regularnych testów na obecność narkotyków, które często obejmują badanie płynów ustrojowych lub próbek włosów za pomocą testu immunologicznego zwanego EMIT lub RIA. Jeżeli wynik tego badania jest pozytywny, próbka jest badana za pomocą chromatografu gazowego ze spektrometrem masowym (GCMS) to może bardzo dokładnie wykryć marihuanę, dzięki czemu fałszywe wyniki są niezwykle rzadkie.

Leki przeciwzapalne na receptę, takie jak ibuprofen i Advil, powodowały w przeszłości wyniki fałszywie dodatnie. Jednak obecny test narkotykowy nie będzie miał tego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.