Czy Orgazm Może Wzmacniać Układ Endokannabinoidowy?

A co by było, gdyby osoby cierpiące na pewne schorzenia związane z niedoborem endokannabinoidów mogły wyleczyć się dzięki mocy orgazmu? Badanie z 2017 roku postawiło ciekawą hipotezę, że endokannabinoidy mogą odgrywać ważną rolę w cyklu odpowiedzi seksualnej człowieka.

Endokannabinoidy to kannabinoidy wytwarzane przez organizm, które wiążą się z receptorami kannabinoidowymi i aktywują je, podobnie jak THC i CBD w konopiach. Konkretnie, powyższe badanie wykazało znaczny wzrost poziomu endokannabinoidu 2-AG po orgazmie, co może przyczynić się do wspaniałego doświadczenia, które potocznie nazywamy „błogością po stosunku”.

Jeśli więc próbujesz poprawić funkcjonowanie swojego układu endokannabinoidowego (ECS) i związane z tym problemy zdrowotne, czy powinieneś priorytetowo traktować regularne orgazmy?

Dr Genester Wilson-King, położnik, ginekolog i zwolennik konopi indyjskich, również był zaintrygowany wspomnianym powyżej badaniem 2-AG. „Endokannabinoidy… mogą odgrywać bardzo ważną rolę w cyklu odpowiedzi seksualnej, prowadząc być może do lepszego zrozumienia i leczenia dysfunkcji seksualnych” – powiedziała.

Zapytana, czy regularne orgazmy mogą pomóc w funkcjonowaniu ECS, dr Dustin Sulak, D.O., mówi: „Istnieje trochę dowodów na poparcie tej teorii, ale nie są rozstrzygające; ECS radzi sobie dobrze z podobnymi bodźcami, które powodują krótkotrwałą, silną produkcję kannabinoidów, takich jak ćwiczenia.”

Zalecenia doktora

Więc jak często należy korzystać z powyższego? Według dr Sulak, „Sugerowałabym przynajmniej raz dziennie zrobienie czegoś, co silnie stymuluje aktywność endokannabinoidów. A więc, być może, jeśli to dzień, w którym dana osoba nie ma okazji ćwiczyć, tańczyć ani śpiewać, warto postawić na wspólne ćwiczenia z partnerem”.

Kobiety mogą faktycznie skorzystać z więcej niż jednego orgazmu dziennie. „Myślę, że eksperci w dziedzinie orgazmu zalecaliby, zwłaszcza kobietom, kilka orgazmów dziennie, dla zachowania optymalnego zdrowia.”

Dr Wilson-King zauważył, że marihuana może potencjalnie pomóc niektórym kobietom przywrócić wielokrotność orgazmów. „Nie wiem, czy marihuana może pomóc osobie, która nie ma wielu orgazmów, ale na pewno sprawdzi się w przypadku osoby, która w przeszłości doświadczała wiele orgazmów i z jakiegoś powodu się to zmieniło”.

Jednak w przypadku mężczyzn sytuacja wygląda nieco inaczej. „Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, że mogą mieć orgazm bez wytrysku” mówi dr Sulak. „Zasadniczo praktyka polega na bardzo powolnym i ostrożnym zbliżaniu się do orgazmu, a następnie czekaniu w tej przestrzeni, która prowadzi do orgazmu. Przy wystarczającej praktyce, można doświadczyć różnego rodzaju orgazmicznych uczuć i rzeczywistych skurczy ciała bez wytrysku.”

Miłość do samego siebie

Wspomniane wyżej badanie dotyczące 2-AG dotyczyło masturbacji, a zarówno dr. Sulak jak i Wilson-King podkreślili, że nie trzeba mieć partnera, aby cieszyć się korzyściami, jakie regularne orgazmy mogą mieć dla układu endokannabinoidowego.

Tak więc, następnym razem, gdy będziesz mieć wolną godzinę na odrobinę dobrego samopoczucia, pamiętaj o słowach dr Sulaka: „Medytacja, bieganie i masturbacja mogą powodować zwiększony poziom endokannabinoidów oraz stany euforii i jasności umysłu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.