Jak rozróżnić sativę od indici

Wiele słyszy się o odmiana sativa i indica w świecie marihuany, ale co to wszystko oznacza, i jak odróżnić jedną od drugiej?

Zasadniczo, odmiany indica są tymi, które pomagają ci się zrelaksować i odpocząć podczas gdy odmiany sativa to te, które dodają zarówno energii jak i kreatywności.

Według High Times, te dwie odmiany można łatwo rozróżnić po prostu przyglądając się pąkom. Pąki sativa będą dłuższe i cieńsze, a pąki odmian indica – krótsze i wręcz pucołowate. Ta generalna zasada z pewnością pomoże ci w podjęciu wyboru, jeśli ktoś będzie oferował ci odmianę, której sam nie jest pewien.

High Times informuje również, że w rozróżnieniu odmian pomoże ci także różnica koloru. Odmiany sativa często są niebieskie, a nawet purpurowe, ponieważ lepiej rosną w wilgoci, a to pomaga im rozwijać takie cechy. Jeśli natomiast masz do czynienia z wyraźnie fioletowymi pąkami – prawdopodobnie jest to indica.

Co jeszcze pomoże ci rozróżnić te odmiany? Z pewnością będzie to zapach. Odmiany indica mają tendencję do posiadania bardzo mocnego zapachu, odmiany sativa natomiast mają słodszy, łagodniejszy zapach. Kiedy już przyzwyczaisz się do zapachu jednej i drugiej odmiany, z pewnością zauważysz jak łatwo jest je rozróżnić.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą ci kolejnym razem, gdy będziesz miał problem podczas kupowania lub próbowania marihuany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.